פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

מעקות מעוצבים

מעקות מעוצבים

מעקות תורמים לעיצוב הבית ומעניקים לנכס מראה יוקרתי ובעל אמירה אישית וייחודית. את המעקה מתכננים בהתאם לצרכי הלקוח ולמאפייני המבנה, כאשר יש לתכנן מעקות לפי תו התקן המחייב בישראל. יש לזכור כי מעקות נועדו לצרכי בטיחות ולמניעת החלקה או נפילה בעת טיפוס בגרם המדרגות או ירידה בו, ולמניעת נפילות ממרפסות ומגגות. את המעקה יש לבחור גם בהתאם לצרכי העיצוב בבית, וכיום יש מגוון מעקות מעוצבים במבחר סגנונות מרהיבים ומחומרי גלם שונים.

סגנונות עיצוב של מעקות

כאמור, יש מגוון סגנונות לעיצוב מעקות: ניתן לבחור במעקות ברזל בגוון טבעי או חלודה, וניתן לצבוע את המעקה בהתאם לצרכי הלקוח המעוניין לעצב את ביתו. בנוסף, ניתן לרכוש מעקות אלומיניום בשלל עיצובים מרהיבים – את האלומיניום קל לעבד וניתן לייצר ממנו מגוון מעקות בעיצובים ייחודיים ואלגנטיים. כמו כן, ניתן להזמין מעקות זכוכית המציעים מראה אלגנטי ויוקרתי לבית, או לתכנן מעקות מעץ.

יצרני מעקות מציעים מגוון עיצובים מרשימים וייחודיים: ניתן לבחור סגנון קלאסי המציע מראה יוקרתי, סגנון מודרני המאפיין בעיקר מעקות מזכוכית ואלומיניום או מעקות ברזל במראה מודרני ובגוון בהיר, ויש אפשרות לבחור במעקות בסגנון עכשווי והייטקי עם קווים ישרים או עם פיתוחים עדינים.

מעקות ברזל מציעים אמירה אישית וניתן לשלב בהם טקסטורות ועיטורים מעניינים, בהתאם לקו העיצובי המנחה בבית. כך לדוגמה ניתן לתכנן מעקות מעוצבים ולייצר אותם בתוספת עיטורי פרחים, עם סלסולים שונים ובטקסטורות מעניינות בעבודת יד.

מעקה מעוצב בשילוב מאחזי יד מעץ תורם למראה יוקרתי ומציע סגנון כפרי המעניק אווירה חמימה יותר לבית, אך גם בחירת צבע המעקה תשפיע על המראה הכללי בנכס. לכן, חשוב להשקיע זמן ומחשבה בבחירת מעקות מעוצבים, ורצוי לפנות לייעוץ מקצועי או לקבל עזרה מאדריכל או ממעצב פנים.

את המעקה יש להתאים לגודל הפתחים ובהתאמה לקו העיצובי הכללי בבית, כדי ליצור הרמוניה בנכס וליהנות ממראה מרשים ויקרתי. אם בוחרים מעקות בעיצוב מסוים חשוב לוודא כי היצרן מקפיד על איכות חומרי הגלם ועל התאמת המעקה לתו התקן הישראלי. זאת כדי להבטיח את בטיחות הדיירים ולמנוע נפילות ופציעות, אך יש לשים דגש גם על נושא נוחות הניקיון ועל התחזוקה השוטפת.