פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
75 views
75 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

תקן מעקה מרפסת

תקן מעקה מרפסת – מה זה אומר?

תקן למעקה

התקן הישראלי שמספרו ת”י 1142 קובע כי תכנון מעקה למרפסת חייב להתבצע רק על ידי אדריכל, מהנדס או הנדסאי בעלי כל ההכשרות המקצועיות הנדרשות, והמוסמכים לכך על פי החוק הקיים בארץ. את המעקה ניתן לייצר ממגוון חומרי גלם, ביניהם זכוכית, אלומיניום, בטון, ברזל וכיוצא בזה. על פי התקן הישראלי המחייב יש להתקין את המעקה בגובה של לפחות 105 ס”מ מהמשטח עליו עומדים, וזאת כדי למנוע נפילת בני אדם מהמרפסת. ניתן ואף מומלץ להתקין מעקה גבוה יותר למרפסת, במיוחד כאשר בדירה גרים ילדים קטנים.

תמונה של התקנת מעקה למרפסת מרחפת – חשוב לשמור על התקן !!

מעקה למרפסת

מה אומר תקן מעקה מרפסת?

תקן מעקה מרפסת נועד להבטיח את בטיחותם של הדיירים במבנה, בין אם זה בית פרטי, מקום עבודה, דירה בבניין מגורים או מבנה מסחרי או ציבורי. המעקה למרפסת הוא מוצר בטיחותי לכל דבר, יש להתקין את המעקה בהתאם להנחיות המצוינות בתקן כדי לשמור על חיי הדיירים ועל מנת למנוע נפילה מטה. התקן הישראלי מפרט את ההנחיות לייצור מעקות מחומרי גלם שונים, לרבות זכוכית ואלומיניום, ולהתקנתם. חשוב לדעת כי כדי לקבל טופס 4 יש לוודא כי התקינו בביתכם מעקה מרפסת בהתאם להנחיות, אחרת יש לבצע תיקון של המעקה.

גובה המעקה ומרווח בין המכלולים השונים

התקן הישראלי למעקות בטיחות 1142 קובע כי גובה המעקה יהיה לפחות 105 ס”מ וכי לא יהיה ניתן להעביר כדור טניס בין המרווחים השונים במעקה. אם אתם מתכננים להתקין מעקה זכוכית בבית שלכם, עליכם לדעת כי התקן הישראלי קובע כי על הזכוכית להיות זכוכית בטיחות רבודה, כלומר שתי שכבות של זכוכיות המודבקות זו לזו וביניהן חומר מקשר, וזאת כדי להבטיח עמידות גבוהה ומניעת היווצרות סדקים ושברים במקרה של פגיעה במעקה.

מעקה למרפסת – מעקה עץ

מעקה למרפסת

כמו כן, התקן הישראלי קובע כיצד יש לעגן את המעקה לתשתיות הבניין כדי להבטיח חוזק ועמידות לאורך זמן. חשוב לוודא כי המתקין פועל בהתאם להנחיות הכתובות בתקן, כדי ליהנות ממעקה בטיחותי חזק ועמיד לאורך זמן. לכן, מומלץ לפנות רק לחברה מקצועית ומובילה בתחום ייצור מעקות לבית והתקנתם, וכמובן כדאי לקבל ייעוץ על מנת לבחור בשילוב המושלם בין עיצוב מרהיב ומקורי לבין בטיחות ועמידה בתקן המחייב.

============================= ================================ ========================

Images();

============================= ================================ ========================