פרגולה עם גג נפתח
פרגולה עם גג נפתח
6 בדצמבר 2018
שער חשמלי
שערים חשמליים
7 בדצמבר 2018
Show all
תקן למעקות זכוכית

תקן למעקות זכוכית

מעקות זכוכית הן מראה שנהיה נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות בגלל יתרונות רבים שיש להן, מבחינת היחס האופטימלי שהן מספקות בין בטיחות לאסתטיקה. עם זאת, לפני שניגשים להתקין מעקה מסוג זה, יש לבדוק היטב שהוא עומד בתו התקן למעקות זכוכית.

התקן העדכני למעקות זכוכית

התקן העדכני השתנה בנובמבר 2010, וקבע כי זכוכית מונוליטית אינה תקנית מאז והלאה במעקות זכוכית, אלא מעקה תקני יכול לכלול רק זכוכית רבודה. כלומר, החל מנובמבר 2010, כל מעקה שמותקן ומונפק לו היתר, חייב לכלול זכוכית רבודה. הסיבה לשינוי תקן זה היא שזכוכית מונוליטית נשברת לרסיסים ונופלת במקרה של שבירה, כך שנוצר מצב שבו עלולים ליפול מבעד למעקה. לעומת זאת, אם זכוכית רבודה נשברת, היא נשארת תלויה במקומה, כך שאין סכנה ליפול מבעד למעקה.

חסרונות התקן החדש הן, בין היתר, המספר המצומצם בארץ של מפעלי זכוכית אשר מייצרים זכוכית מחוסמת רבודה. דבר הגורם להיעדר תחרות ולכן לעליית מחירים גבוהה יחסית לזכוכית מונוליטית. כמו כן, בארץ הציוד לייצור זכוכית רבודה בגימור יפה, אחיד ומושלם, לוקה בחסר, דבר הפוגם במראה הסופי של מעקה הזכוכית. לבסוף, זמני האספקה של זכוכית רבודה הינם ארוכים יחסית ומסורבלים.

קיימים מספר דגמים של מעקות זכוכית:

מעקה זכוכית בעובי 15-19 מ"מ, שקועה בפרופיל U ברזל, אשר נמצאת בקו 0 עם הרצפה.

מעקה זכוכית בעובי 15-19 מ"מ, בעלת כפתורי נירוסטה דקורטיביים, עדיף בתוצרת ישראלית. המחברים של מעקה זה קדוחים בצידן החיצוני של המדרגות, כאשר הם מחברים בין הזכוכית לקיר. הזכוכית מחפה את החלק התחתון של גרם המדרגות. הזכוכית בעובי 15-19 יכולה להוות גם מאחז, כך שאין צורך להוסיף מאחז יד. מעקה זה אף יכול להגדיל את המרחב במדרגות בכך שהוא מורחק מדופן המדרגות על ידי מחברי הנירוסטה

מעקה נירוסטה מילואה זכוכית, בעל עמודי נירוסטה (בחתך עגול, מרובע או מלבני) עם חבקי זכוכית ומאחז אלומיניום ,נירוסטה או עץ.

מעקה זכוכית עם עמודי נירוסטה מילואה זכוכית, בעובי 12 מ"מ, עם קדחים וכפתורי נירוסטה דקורטיביים, גם כן עדיף מתוצרת ישראלית.

חייג עכשיו
חייגו עכשיו
זקוק לעזרה? צור קשר

השאירו את פרטיכם