פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

סורגים

סורגים כן או לא?

אחת ההתלבטויות בהקשר של עיצוב הבית ושמירה על היושבים בו היא ההתלבטות האם להתקין סורגים. על השאלה האם להתקין סורגים ומהי המשמעות שנגזרת מכך ננסה לענות במאמר הבא. ראשית חשוב להבין כי סורגים לבית עונים של שני צרכים עיקריים: הגנה על הילדים ומיגון הבית בפני פורצים. מדובר במור חשוב למדי בשני ההקשרים הללו ומטרת הסורג מש]יעה על הבחירה אילו סורגים להתקין. כן, השאלה האמתית אינה האם להתקין או לא להתקין סורגים לבית, אלא איזה סוג של סורגים כדאי לבחור.

כמה נקודות חשובות

המאמר הבא מאיר כמה נקודות חשובת בהקשר של בחירת הסורגים לבית ועוזר להחליט מהו הסוג הנכון עבורכם. ראשית חשוב להגדיר לעצמכם מהי המטרה שלשמה אתן צריכים את הסורגים. אם המטרה היא שמירה על בטיחות הילדים ומניעה של נפילה שלהם מהחלון, הרי שניתן להתקין סורגים קלים. היתרון בסוג כזה של סורגים הוא שניתן להתקינם באופן עצמאי ולהעביר אותם בקלות מדירה לדירה, כך שהם מתאימים גם לציבור שוכרי הדירות.

עלויות

המחירים עבור סוג כזה של סורגים נעים סביב 23 ₪ עבור סורגי רשת או 420 ₪ עבור סורגי פלדה. יש דגמים שניתן לפרקם על ידי מבוגר בתוך זמן קצר, דבר חשוב בהיבט של שריפה או צורך אחר להימלט מהדירה דרך החלון במהירות.

מיגון

סוג אחר של סורגים הם סורגי המיגון. במקרה כזה של סורגי מיגון על הסורג להיות בעובי של לפחות 16 מ”מ ומקובע לחלון. על הברזל להיות מגלוון כך שיהיה עמיד בפני לחות ויצירת קורוזיה, או להיות צבוע בשיטה מיוחדת שאוטמת את הסורג בפני לחות ורטיבות. מדובר בצביעה יקרה שדומה לשיטת הצביעה של מכוניות. בין סורגי המיגון ניתן לבחור בין שני דגמים עיקריים: סורגי בטן וסורגים ישרים. הבחירה כאן צריכה להיות מונחית על פי שיקול הבטיחות. סורגי בטן נחשבים הרבה פחות בטיחותיים בהקשר של ילדים.

האפשרות לשבת על הסורג מייצרת סכנה עבור ילדים ולכן אם יש ילדים קטנים בבית לא כדאי לבחור סורג בטן. סורג ישר הוא בטיחותי הרבה יורת וכיום ניתן להרכיבו כמעט מחוץ לחלון כך שיושבי הבית לא יהיו בתחושת כלא.