פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

סורגים מעוצבים

מתקין סורגים – מה כדאי לקחת בחשבון לפני

לפני תחילת תהליך התקנת סורגים, חשוב לדעת איזה סוג של חלון יש לך, ובאלו סורגים אתה מעוניין. סוג הסורגים קובע את שיטת ההתקנה והמוצרים הדרושים על מנת לקבל התקנה מוצלחת.

תמונה של סורג מעוצב לחלון

מתקין סורגים

התקנת סורגים לחלון

סורגים המותקנים על חלונות צריכים להיות עמידים מספיק כדי לתמוך במשקל החלון. מתקין סורגים יכול לסייע בהבנת המידות הדרושות בהתאם לתקני הבטיחות.

ברוב המקרים, יש להוסיף עץ או חומר מבני נוסף לסורגים, כגון התקנת דיקט נוסף לבסיס החלון, או לבצע חסימה מעץ מלא בין קורות החלון. מתקין סורגים מקבע את הסורגים על קיר החלון הקיים על מנת לספק את התמיכה המתאימה, אחרת ההתקנה לא תאובטח כראוי.

מצב זה עשוי לגרום לנזק משמעותי במקרה שאתה מסתמך על הסורגים בלבד שיבצעו את התמיכה הדרושה, ואז הם “מושכים” את הקיר ונושרים. לכן מתקין סורגים ממליץ להתקינם דרך הצד האחורי של החלון.

סורגי פיברגלס יצוקים

אם הסורגים הנבחרים עשויים פיברגלס יצוק, יש לקחת בחשבון שמדובר בעבודת התקנה מורכבת יותר. רוב החלונות מיוצרים מעץ דק שאינו חזק דיו לתמיכה איתנה של הסורגים.

אם זה המצב, מומלץ להסתמך על מתקין סורגים מקצועי בעל ניסיון קודם בקידוח חורים דרך החלון. חשוב להשתמש בכלים המתאימים כדי להבטיח שקיר חלון לא ישבר או יינזק.

התקנת סורגי פיברגלס דרך המרחב האווירי בין החלון לבין הקיר, מתאפשרת באמצעות רכישת מוצר המתחבר לקיר, ממלא את החלל החלול, אוטם את החומר ומותיר משטח הרכבה אליו ניתן להצמיד בבטחה סורגים. מוצרי האיטום זמינים במחיר זול בהתאם לצרכי החלון.

אם מדובר בקיר בטון, מומלץ להתייעץ עם מתקין סורגים מקצועי כדי להבין אלו סורגים מתאימים, כדי להימנע משבירת הקיר או יצירת סדקים כשקודחים חורים לברגים.

 הסורגים של חברת טרלידור !!! סורגים חזקים

סגנונות וגדלים של סורגים

מידות סורגים

ככל שהסורגים גדולים יותר, הם זמינים במגוון נרחב במחירים נגישים. הם מגיעים בקטרים שונים המחוברים לקיר, באורכים שונים, צורות וגימורים. יש למצוא מתקין סורגים שיכול לסייע בבחירת הגודל הנכון של הסורגים.

כשמתקינים סורגים על הקיר, קיים חשש בטיחות. אם תתקין את הסורגים לבד, אתה עלול לאבד שיווי משקל והזרוע שלך עלולה להחליק בין הקיר ובין אחיזת הסורגים.

סגנונות וגימורים של סורגים.

סורגים אינם צריכים להיות סטנדרטיים. גימורים אטרקטיביים ומסגרות מעוצבות זמינים לפי העדפה אישית. הסורגים זמינים בגוונים שונים על מנת להתאימם לעיצוב הבית, וכוללים נחושת, כרום, ברונזה ועוד מספר סגנונות התקנה הנושאים את הגימורים המעוצבים ביותר. בנוסף, קיימים סורגים המיוצרים להצעת משטחים “חלקים” הפועלים היטב באזורים רטובים.

למרות שבמבט ראשון כל הסורגים נראים זהים, איכותם משתנה. כל אלו הם שיקולים אותם עליך לקח בחשבון לפני בחירת מתקין סורגים, כך שתשלם מחיר פחות יקר ותקבל התקנה באיכות הגבוהה ביותר.

תו תקן לסורגים – האם יש דבר כזה?

סורגים לחלונות, המכונים גם סורגי בטיחות, הם מוטות מתכת המותקנים כדי למנוע מפולשים לחדור לבניין. בתור תוצאה שאינה רצויה, הם עשויים להאט או למנוע יציאה בשעת חירום.

עובדות על סורגים

 • כ-25 אנשים מתים או נפצעים מידי שנה בשריפות שבהן בריחה מהבית עוכבה כתוצאה מהעדר תו תקן לסורגים.
 • דיווחי מכבי האש מעידים על מספר מקרי המוות כתוצאה מאש הקשורה לסורגים, במספר מקרים שנמצא במגמת עלייה.
 • החשש מפני פריצה, גניבה או תקיפה פיסית מהווה סיכון משמעותי יותר מאשר איום האש.

יתרונות סורגים

 • הם גורמים מרתיעים בפני פורצים פוטנציאליים. הם משמשים בעיקר בחלונות קומת קרקע, הפגיעים ביותר לחדירה.
 • הם מספקים תחושת ביטחון לדיירי הבניין.
 • תו תקן לסורגים מאפשר מניעת נפילת ילדים מהחלון.

חסרונות סורגים

 • הם עשויים לחסום את יציאת הדיירים בזמן חירום, כגון שריפה. הדיירים עשויים להרגיש בטוחים מפני פריצה, אך הם מוגבלים קשות בדרכי היציאה שלהם.
 • למרבה האירוניה, דיירים עשויים להיות לכודים אם לא הקפידו על תו תקן לסורגים, כשהם מנסים להימלט מפני פורץ שהצליח לחדור לבניין.
 • הם עשויים באופן פוטנציאלי לחסום את נקודת הכניסה לכבאים.
 • בתים מצוידים בסורגים יכולים להפחית את ערך הנכס של הבית. סורגים עשויים להוות איום על רוכשים פוטנציאליים של בתים בשכונה.

החובה להתקנת אמצעי הגנה

מרתפים וחדרי שינה צריכים שיותקן בהם לפחות פתח מילוט אחד למקרי חירום או הצלה. תו תקן לסורגים מיועד לאפשר יציאת חירום בעלת התקנת מנגנון שחרור מהיר. אם דרישות היציאה של החדר מעוכבות על ידי חלון או דלת נוספים, עדיין מומלץ לצייד סורגים במנגנון שחרור מהיר.

התקנת סורגים על החלונות חיונית היות והם מהווים אמצעי יציאה מהבניין, ועליהם להיות מצוידים במנגנון שחרור מהיר.

הדרישות להתקנת מנגנון שחרור בסורגים

 • תו תקן לסורגים צריך לאפשר להם להיות נגישים לחלק הפנימי של הבית. הם אינם צריכים להיות נגישים מחוץ לבית אם החלון נשבר.
 • מנגנון השחרור של הסורגים אינו צריך להיות כרוך במפתח או קוד פתיחה.
 • במקרה חירום, הדיירים עלולים להיות מבוהלים מידי או מבולבלים מכדי לזכור את קוד הפתיחה או היכן הניחו את המפתח.
 • אש ועשן עלולים למנוע גישה למיקום המפתח של המנעול.
 • דיירים שאולי אינם מכירים את הצירוף או אינם יודעים היכן המפתח, נמצאים בסכנה.
 • תו תקן לסורגים מורה על מנגנון הפתיחה להיות מסוגל לפעולה בעוצמה קטנה יחסית. ילדים וקשישים צריכים להיות חזקים מספיק כדי להפעיל אותו.
 • הפעלת המנגנון אינה צריכה להיות כרוכה בידע מיוחד.