פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

דלתות פנים – כי האמת נמצא בעיקר בפרטים הקטנים

 

המשפט שאומר שהאמת נמצאת בפרטים הקטנים הוא אולי קלישאה, אך אין זה אומר שהוא לא נכון. כמו כל קלישאה, גם במשפט הזה יש גרעין של אמת. האמת היא שבכל דבר שנעשה הפרטים הקטנים הם בעלי חשובות עצומה. הדבר נכון במיוחד בכל מה שקשור לעיצוב הבית שלנו. עיצוב הבית הוא משימה מורכבת שתלויה בכמה וכמה גורמים, שלבים והליכים. עיצוב סביבת המגורים שלנו הוא תוצאה של חשיבה עיצובית ופונקציונאלית, ומידת השימוש והשילוב ביניהם תקבע האם העיצוב הוא מוצלח או לא.

עיצוב נכון

עיצוב נכון של הבית צריך לקחת בחשבון את השימושים והצרכים של דיירי הבית, את התקציב וכמובן את ההיבט העיצובי אסתטי של התהליך. בחירת צבעים, ריהוט, וטקסטיל הם רק חלק מהתהליך וכאמוק בפרטים הקטנים והטריוויאליים לכאורה יש ביכולתנו לחולל שינוי של ממש. שינוי כזה יכול להיעשות על ידי דלתות פנים הבית. הדלתות הפנימיות של הבית ואופן עיצובן משפיע על המעבר בין החללים ולכם הן חשובות כל כך. דלתות פנים הבית היו בעבר הלא רחוק מוצר סטנדרטי בגודל אחיד, עשויות מחומר אחד וצבועות בצבע אחד.

סוגי חומרים

מגוון החומרים וסוגי הדלתות עלה משמעותית בשנים האחרונות וכיום ניתן לבחור דלתות פנים לבית על פי סגנון העיצוב והקו שבו בחרנו לרהט את הבית. כך למשל בית בריהוט כפרי כבד יוכל להיות מותאם לדלת פנימית איכותית ומעוצבת שעושיה מעץ מלא. בית עכשווי, צעיר שמעוצב בקו נועז יוכל להיות מושלם על ידי דלתות פלדה חדשניות ומעוצבות.

שילובים

כמו בכל דבר, המילה האחרונה בתחום של עיצוב דלתות פנים הוא השילוב בין חומרים ומרקמים. כך למשל שילוב בין עץ ופלדה, עץ וזכוכית, פלדה וזכוכית יכולים ליצור מראה מקורי ומעניין. מלבד זאת חשוב לחשוב על ההקשר הפונקציונאלי. חלל קטן שמשמש כחלל עבודה למשל יכול להיות מאובזר על ידי דלת הזזה שמייצרת תחושה של חלל גדל יותר משום שהיא ללא תופסת מקום כמו דלת כנף רגילה. דלת הזזה יכולה לעזור לנו ליצור הפרדה בין חללים באופן יעיל למדי.

חשוב בכל מקרה לבחור דלתות פנים איכותיות מחומרים חזקים ועמידים שיישמרו יפות ומעוצבות לאורך שנים.