שדרגו את האמבטיה שלכם עם ברז יוקרתי
ברזים למקלחון האמבטיה
7 בדצמבר 2018
מעקה זכוכית
מעקות זכוכית בירושלים
10 בדצמבר 2018
Show all
פרגולת עץ

Wooden pergola

פרגולות הן ללא ספק פתרון יעיל, הרמוני, נעים ויחסית מהיר להתקנה. ניתן להתקין פרגולות ממגוון חומרים, כאשר עץ מהווה את הבחירה הפופולארית ביותר, אם כיוון שמדובר בפתרון אסתטי שלרוב משתלב היטב עם החזות החיצונית, או אם כיוון שמדובר על חומר טבעי שמשרה אווירה חמימה וטבעית, ממש כפי שרצוי כאשר מדובר על ישיבה נעימה בחוץ.

מאמר זה יתמקד בפרגולות מעץ. כאשר מדובר על חומר העץ בהקשר זה ניתן למצוא מגוון אופציות. ראשית כל יש פרגולה תלויה. מדובר על אופציה יחסית מסובכת להתקנה ואף יחסית יקרה. פרגולה זו כשמה כן היא. היא מגיעה באופן תלוי מלמעלה, או לחלופין היא מקובעת לקיר. פרגולה שכזו מצריכה היתר של מהנדס מורשה כיון שהיא חלק מהבנייה עצמה. היתרון הדול שלה זה שהיא חוסכת במקום, לא פוגעת בריצוף ויוצרת מראה יותר אלגנטי, מאוורר ואף יוקרתי. עם זאת פתרון זה אינו מתאים עבור כל מקום שבו האלטרנטיבה היא פרגולות אלומיניום או ברזל.

פרגולה רב שכבתית

פרגולה זו עשויה בשיטת ההדבקה של שכבות עץ דקות האחת לשנייה. כאן מדובר על פתרון שמאפשר תוצאה יותר גמישה ומכאן שגם יותר עמידה, ואילו המראה יוצא אלגנטי ונקי. כמו כן כיוון שמדובר בשיטת השכבות, ניתן גם לבנות מהחומר קשתות. מדובר על תוצאה עמידה וחזקה, ומכאן גם שמדובר על פרגולה יחסית יקרה.

עץ גושני

יש פרגולה שעשויה פשוט מקורות עץ גדולות. לרוב מדובר על סוגים כגון קליר, אלון, עץ גושני לבן ועוד מגוון אופציות. אופציה זו מאוד פופולארית בארץ והיא מומלצת למי שרוצה לייצר מראה כפרי. עם זאת יש לדעת שהעובדה שמדובר על קורה אחת אינה בהכרח מהווה חוזק, כך שאין להעמיד על הפרגולה דבר חזק ויש לוודא את עמידות ההתקנה.

האופציה הזולה

לבסוף ניתן למצוא שימוש בעץ פיני הידוע בצבעו האדמדם. פה מדובר באופציה יחסית זולה והיא לרוב משתלבת היטב עם הסובב לה. מדובר על עץ רך ומכאן שיש לקחת בחשבון שלצד המחיר הנמוך מקבלים גם איכות בינונית.  לסיכום יש מגוון אופציות ולפני שבוחרים יש לעבור על שיקולי נראות, צורך, זמינות ואיכות.

חייג עכשיו
חייגו עכשיו
זקוק לעזרה? צור קשר

השאירו את פרטיכם