פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
75 views
75 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

מעקות לבית פרטי

מעקות לבית פרטי

בבתים פרטיים נהוג להתקין מעקות פנים וחוץ. למעקות תפקיד חשוב בבית, מאחר שהם תורמים לתחושת הבטיחות, מונעים נפילות בחדרי מדרגות וממרפסות, וניתן ליצור באמצעותם תיחום בחצר כמו גדר מסביב לבריכת השחייה וכיוצא באלה. כדי לבחור מעקות לבית פרטי מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בתכנון מעקות, בהתקנתם ובייצורם מחומרי גלם שונים ובעיצוב מרהיב וייחודי. מעבר לתפקיד הבטיחותי החשוב, למעקות יש תפקיד מרכזי גם בעיצוב הבית, והם מאפשרים לקבל מראה יוקרתי, ייחודי ומרשים.

מעקות למדרגות, למרפסת, לגג ולחצר

בכל בית פרטי נהוג להתקין מעקות בגרם המדרגות כדי לאפשר עלייה וירידה בטוחה וכדי למנוע נפילת חפצים. מעקה לבית פרטי חשוב במיוחד בבתים בהם גרות משפחות עם ילדים קטנים, כאשר יש לתכנן מעקה חזק ועמיד עם מרווחים קטנים, כדי לא לאפשר לקטנטנים לצאת מבעד לרווחים או לטפס על המעקות.

בנוסף, נהוג להתקין מעקות לבית פרטי גם במרפסות: כיום הטרנד הוא להתקין מעקות מזכוכית כדי לצפות בנוף ללא הפרעה ובגלל המראה הדקורטיבי. מעבר לכך, מומלץ להתקין מעקות בגג במידה ומשתמשים בו, ויש להתקין מעקות גם בחצר, במיוחד אם יש בריכת שחייה או בריכת נוי ובבית גרים ילדים קטנים.

מעקה דקורטיבי

כאמור, מעקות לבית פרטי נועדו לצרכי בטיחות ולמניעת נפילות וחבלות גופניות, אך יש להם גם תפקיד חשוב בעיצוב הבית. ניתן לתכנן מעקות ולייצר אותם במגוון סגנונות ומחומרי גלם שונים כמו ברזל, אלומיניום, עץ וזכוכית, או שילובים ביניהם.

חשוב לתכנן מעקה חזק ועמיד אך יש לשים דגש גם על נושא נוחות הניקוי וקלות התחזוקה השוטפת. מעקה מזכוכית תורם למראה נקי ומלכותי, מעקה מברזל מציע עיצוב אמנותי וייחודי, מעקה מעץ מקרב את הטבע לסביבת המגורים ומשתלב היטב בבתי המעוצב בסגנון כפרי, אך מי שאוהב מראה מינימליסטי ועדכני יכול לבחור במעקות המיוצרים מאלומיניום.

ראוי לציין כי מעקות אלומיניום נחשבים לפופולריים ביותר בזכות המחיר האטרקטיבי והעמידות הגבוהה בהשוואה לחומרי גלם אחרים. לאלומיניום יתרונות רבים, כיוון שקל לעבד את המתכת. האלומיניום עמיד בפני פגעי מזג האוויר ובפני התפתחות קורוזיה, קל לנקות את המתכת ומשקלה קל.

תמונה של מעקה מדרגות לבית פרטי