פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

מעקות חוץ

מעקות חוץ

התקנת מעקות לדק בגינה צריכה להיות מיוצרת מעץ מעולה שמחזיק מעמד לטווח הארוך. עיצוב המעקה הוא עבודת אמנות בנויה היטב כך שהמעקה ממשיך לתפקד במשך עשרות שנים.

מבחר מעקות חוץ.

מעקות חוץ במגוון צבעים

החלפת מעקות חוץ למרפסת גג שטוח מתבצעת עם שכבות צבע רבות על המעקה והוא נבנה מעץ סקויה, המצוין לפרויקטים חיצוניים, היות והוא מכיל חומרים משמרים טבעיים. עץ זה זמין במחירים גבוהים יותר, אך הוא שווה את ההשקעה.

חשיבות בחירת עץ מתאים

כדי למנוע ריקבון, יש להקדיש זמן ולבחור את העץ המתאים לבניית המעקה. זה לא קשה כמו שזה נדמה. צריך לדעת כיצד לחתוך את העץ ולקבוע בקלות מראש את האורך הדרוש להתקנת פיסות העץ, היתדות ורכיבי המעקה האופקיים.

צביעת מעקות לשטחים חיצוניים

יש לשרטט מראש את המעקה, כולל כל הרכיבים שלו, והמקומות אותם יש לחתוך. כל פיסת עץ סקויה מצופה עם שתי שכבות צבע הנמרחות על כל המשטחים, והחיתוך מתבצע בקצוות.

כל פיסת עץ צריכה לספוג את הצבע ובסוף התהליך מורחים שכבת צבע נוספת. סיום בניית מעקות חוץ מתבצעת עם מריחת שכבת צבע סופית.

באמצעות מריחת צבע על פני כל שטח העץ, ניתן למנוע חדירת מים הנספגים לחלקי המעקה. מים החודרים דרך העץ גורמים לו לריקבון פנימי מהיר. מעקות חוץ צריכים להחזיק מעמד עשרים שנים ללא קילוף הצבע. בכל פעם בה צבע המעקה מתחיל להתקלף, זהו סימן לכך שמים חדרו לתוכו.

תמונה של מעקה לחוץ הבית – מעקה לכניסה לבית

יש לכם בית קרקע עם מדרגות ? מעקה מדרגות מביא גם עיצוב וסגנון לכניסה לבית וגם בטיחות מפני נפילה של ילדים או אנשים מבוגרים

מעקה חוץ

חשיבות הצבע

כשבונים מעקה חדש לדק, יש להימנע משימוש בחלקי עץ צבועים מראש שכן במקרה זה יהיה צורך לחתוך את העץ במקומות שאינם רצויים. ההתקנה הנכונה מתבצעת עם צביעת הקצוות המיועדים לחיתוך פעמיים לפני שמחברים את הקורות.

תהליך זה אורך זמן נוסף, אבל זהו הסוד לחיים ארוכים של מעקות חוץ צבועים החשופים לפגעי מזג אוויר.

סוגי מעקות

קיימות מערכות רבות של מעקות שאינם עשויים מעץ ודורשים מעט, אם בכלל, תחזוקה שוטפת מלבד ניקוי. אנשים רבים מופתעים לגלות שחלק ממעקות החוץ אינם יקרים יותר מאשר המחיר הכרוך בשיקום וצביעת המעקה המועדף. היתרון הוא התקנת מעקה שנראה נהדר לאורך שנים.

בטיחות מעקות

ללא קשר בסוג מעקה לדק בו בוחרים להשתמש, יש להיות מודע לבנייה בטוחה של המעקה, המתבטאת בגובה ההתקנה, עוצמת המערכת ומרווח הרכיבים. בטיחות חיונית בהתקנת מעקות למניעת פציעות מורכבות הנובעות מבניית מעקות חוץ שאינם בטוחים.

התקנת מעקה לטווח הארוך

כדי להאריך באופן משמעותי את חיי מעקה הדק, יש להקפיד על חיבורי העץ וחיבורי המתכת. במידת האפשר, מומלץ להשתמש בנירוסטה. היבט זה חשוב ביותר לבניית מעקות חוץ, היות והנירוסטה חשופה לתרסיס מי מלח.

יש להקפיד להשתמש במחברים תקינים. אם מחליטים להשתמש בעץ סקויה, יש להקפיד על התקנה נכונה של כל הקורות, הברגים והמחברים בהם משתמשים.

מעקות מעוצבים