פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

מעקות בטיחות

מעקות בטיחות – מה כדאי לקחת בחשבון לפני התקנת מעקה

מדרגות מכל הסוגים שימשו מקומות מגורים מאז ימי קדם, והיות והם מסוכנים מטבעם, אנשים נופלים מהם. מעקות בטיחות מונעים נפילות אלו.הרוב המכריע של נפילה מהמדרגות הוא תוצאה של חוסר איזון, בדיוק כפי שקורה עם נפילות במשטחים ישרים. מאמר זה מספק את המידע אותו יש לקחת בחשבון לפני התקנת מעקה.
תמונה של מעקה זכוכית מפני נפילה ממרפסת

מניעת תאונות
מעקות בטיחות למדרגות, וסגנונות העיצוב שלהם מיוצרים באופן קפדני ביותר, ובצדק. עיצוב טוב מפחית באופן משמעותי את האפשרות לדריכה שגויה, באמצעות מתן האמצעים לשחזר את האיזון.
הגישה הטובה ביותר להפחתת סיכון הנפילות הוא לבנות מדרגות מעוצבות היטב, בשילוב עם התמקדות בתכנון נכון של מעקות בטיחות.
אלו גורמים יש לקחת בחשבון לפני התקנת מעקות בטיחות?
מידות
טווחי המידות המומלצות הם המרכיבים החשובים ביותר בהתקנת המעקות. בתוך המדרגות, יש להתקין שרשראות אחידות לעומק, במידות שאינן משתנות למעלה מ-0.6 סנטימטרים.
יחד עם זאת, הטווח המרבי למעקות בטיחות משתנה בהתאם לעיצוב המועדף באופן אישי. מדרגות תלולות משנות את אופן הטיפוס עליהן, שכן הם תלולים יותר וכרוכים בהפעלת יותר מאמץ. יחס הגובה של מעקות הבטיחות במקרה זה צריך להיות בהתאם.
מידות קורות המעקות אינו צריך להשתנות מסנטימטר אחד, ועליהן להתחבר ישירות לתוך המדרגות, בפלטפורמה של חמישים סנטימטרים ברוחב. המספר המרבי המומלץ של צעדים הוא 18, והעומק צריך להיות שווה לפחות לרוחב המדרגות.
משטח מדרגות
הפחתת סיכון החלקה על המדרגות מתאפשרת באמצעות יצירת משטח שאינו חלקלק על כל המדרגות, או לפחות על הקצוות המובילים. משטח כזה יכול להיות עשוי גומי או מתכת, או צבוע בגוון מיוחד עמיד בפני החלקה. תחזוקה שוטפת של המדרגות במצב טוב ביותר מפחיתה סכנות מעידות.
תכנון מעקות
תכנון מדרגות אסתטיות כולל מעקות בטיחות ללא פשרות, לתפקוד הולם. התפקיד העיקרי של המעקה הוא החזקה כתמיכה הולמת במהלך טיפוס או ירידה במדרגות.
לכן חיוני להבין את משמעות מעקות הבטיחות, כך שניתן יהיה להיאחז בהן במהירות, בקלות ובעוצמה אם מתחילים לאבד את שיווי המשקל.
ממדי החתך המומלצים של מעקות בטיחות טובים צריכים באופן אידיאלי להיות עגולים כדי לאפשר אחיזה איתנה טובה.
שימוש במעקות
המטרה היא אפשרות להעביר את היד באופן חלק לאורך כל מעקה הבטיחות מבלי לשנות את האחיזה. יש להחיל מצב של “אחיזת מחבט-טניס”, כשהדבר אפשרי.
מעקות בטיחות במידות של ארבעים סנטימטרים לפחות מעל פני שטח המדרגות, נדרשים כדי למנוע נפילות לצד המדרגות.
עיצוב מדרגות
העיצוב מפחית באופן משמעותי את הסיכון לתקלות נפוצות. אחרת ניתן בקלות למעוד או לפספס מדרגה. מניעת בעיות אלו מתאפשרת באמצעות הקפדה על הצעדים הבאים לפני התקנת מעקות בטיחות:
* תאורה בטוחה.
* שימוש בתאורה זוויתית וניגודית מבחינת גוונים כדי לשפר תפיסת עומק על מעקה הבטיחות.
* שימוש בגימורי מט על מדרגות בטיחות כדי למנוע סנוור.
* הימנעות מהנחת שטיחים המסתירים את הבדלי עומק המדרגות.