פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

מעקה פנים – בטיחות בבית

מעקה פנים – בטיחות בבית

מעקה המותקן בתוך הבית צריך להיות בטיחותי מבחינת פגמים ותקנות בנייה. המרווח הבטוח בין המעקה מתאפשר באמצעות תומכים אנכיים, והקפד על מרווח מרחק בטוח בין תחתית המעקה לשטח העליון ממשטח הרצפה.

איך מתחילים?

טרם התקנת מעקה פנים, יש להכין תרשימים של דרישות העיצוב מבחינת בטיחות בבית. אם יש לך שאלות בנוגע לבטיחות מעקה המדרגות בביתך, מבחינת פיקוח, חוקי בנייה ומפרטים, התייעץ עם מתקין מעקות מוסמך.

נהלי בטיחות

מפרטי בטיחות לבניית מעקות למדרגות מתארים את בדיקות הבטיחות של מעקה פנים, בהם יש להתחשב במהלך ההתקנה.

כפי שניתן לראות בבתים רבים, המקפידים באופן זהיר על תקנות הפיקוח, ניתן ליפול בקלות ממעקה המותקן בחיבורים רופפים או רווחים גדולים מידי של המוטות.

למה צריך להקפיד על חוקים?

עם התרחשות מקרים רבים של חבלות הקשורות לנפילות ממעקות, בוצעו חקירות ונאספו נתונים הקשורים להיבטי בטיחות מעקה פנים בבית. המסקנות אוגדו לפיתוח חוקי בנייה מתאימים.

בפועל ולא רק בתיאוריה

בטיחות מעקה פנים בבית מתחילה במעשים בפועל ולא רק בתיאוריה, למניעת פציעות או נפילות.

ניתן למנוע תאונות בבית כשמבינים את המשמעות של מעקה רופף או רעוע, אבל הבטיחות מתחילה בהבנת תקנות הבנייה, הממליצים על שימוש בדבקים חזקים להתקנת המעקה, כך שיעמוד בכל כוח המופעל עליו במהלך הישענות.

מוח ולא רק כוח

גם אם התקנת בביתך מעקה פנים בעל כוח מספיק, הוא עדיין עשוי להיות לא בטוח אם הוא מותקן נמוך מידי, או אם המרווח בין המוטות גדול מידי. ערכות מעקות בטיחותיים נועדו בראש ובראשונה להבטיח את שלומם של ילדי הבית.

סוגרי בטיחות למעקות

לעיתים קרובות ניתן לראות מעקות סגורים באמצעות חיבורים אופקיים או רשת חומרי גידור. היות ופעוט יכול בקלות לטפס על מעקות פנים, הם אינם בטוחים אם לא מתקינים אותם תוך שימוש בכל אמצעי ההגנה הנדרשים.

מעקות למרפסות

כשמתקינים מעקה על מדרגות מרפסת, בגובה שאינו בטיחותי מעל פני הקרקע, צמחים או רהיטים הסמוכים למעקה עשויים לגרום לנפילות

הקפדה על אמצעי בטיחות למניעת התקנת מעקות פנים רופפים מורים על בניית המעקה בגובה של שמונה מטרים מעל פני האדמה.

אין פטורים

אף אחד לא פטור משמירה על חוקי הבנייה, שכן הם נועדו להפחית את סכנת הנפילה. שמירה על חוקי הבנייה מונעת התקנת מעקות פנים רופפים, כמו גם מונעת מהם להתפצל, להישבר או להתקלקל. התוצאה היא בטיחות ילדים העומדת בראש הדרישות.