מעקה אלומיניום
מעקות אלומיניום
11 בדצמבר 2018
Show all
Designers interior

Designers interior

\מדוע אנו מתקינים מעקי מדרגות?

למרות שהכוונה המקורית בהתקנה של מעקי מדרגות בבתים פרטיים, בנייני מגורים ובתי עסק הייתה בטיחותית, כיום תעשיית מעקי המדרגות התרחבה והפכה לצומת בין בטיחות, אופנה ואמנות.

באמצעות בחירה של מעקי מדרגות ייחודיים ומותאמים אישית, לקוחות מבקשים לבטא עצמם ולהוסיף לחללים פונקציונאליים שהם מצויים בהם נופך אומנותי ואישי.

כיצד לבחור מעקה מדרגות איכותי?

כיום מעקה מדרגות אידיאלי נתפס כמעקה המשלב בטיחות מרבית לצד אסתטיקה ואמירה אישית. ניתן לרכוש מעקי מדרגות מעוצבים אישית או כאלו אשר מיובאים ומשווקים במגוון רחב של בתי עסק המתמחים בתחום. מומלץ להשתמש בחומרי גלם יציבים, חזקים ועמידים כגון אלומיניום, נירוסטה, ברזל ועץ לצורך קבלת מוצר בטיחותי ועמיד. בנוסף לכך, מומלץ להעסיק מתקינים מיומנים ומקצועיים אשר יש בכוחם לקחת אחריות על הפרויקט מתחילתו ועד סופו.

כחלק מתהליך קבלת ההחלטות האסתטיות, מומלץ לשוטט באתרי עיצוב על מנת להתרשם ממעקים קיימים. בנוסף, ניתן להתייעץ עם אדריכלים או מעצבי פנים. התרשמות זו תאפשר לכם לזהות ולפתח טעם והעדפות אישיות בנוגע לצבעים, פיתולים, סוגי חומרי גלם, ועיטורים שהינם לרוחכם. כמו כן, מומלץ לנסות ולהתאים תוספות אלו לעיצוב ולטקסטורות הקיימים בחלל המיועד

אילו שיקולים נכנסים בבחירת חומרי הגלם למעקה?

בטיחות, מיקום, העדפה אסתטית ותקציב.

מהם חומרי הגלם הכי בטיחותיים לשימוש במעקה מדרגות?

בכל הנוגע לבטיחות מומלץ לא להתפשר על חומרי גלם איכותיים, גם אם הדבר מצריך השקעה כספית נוספת. מעקות למדרגות איכותיים עשויים על פי רוב מחומרים עמידים וגמישים כגון נירוסטה, אלומיניום או עץ.

בפנים או בחוץ?

הבחירה בחומרי גלם תושפע, בין היתר, מהצורך למקם את המעקה בתוך בניין סגור או מחוצה לו. כך לדוגמא השימוש באלומיניום כבסיס לעיצוב מעקה, מומלץ לשימוש פנימי וחיצוני בשל עמידותו הגבוהה. השימוש בברזל, לעומת זאת, מומלץ לשימוש פנימי בשל רגישותו לרטיבות. במקרה הצורך, ניתן להשתמש בברזל במעקה מדרגות חיצוני המכוסה בשכבת צבע עמידה.

קלאסי או מודרני?

שיקול נוסף בבחירת חומרי גלם קשור לסגנון עיצוב מעקה המדרגות. כך למשל, לצורך מראה ישר וקלאסי מומלץ להשתמש בחומר כגון עץ אשר יכול להקנות לחלל אווירה מעט יותר חמימה. לעומת זאת, בבחירת דגם מודרני וחדשני מקובל להשתמש בחומרי גלם כגון ברזל או אלומיניום.

כיצד לתמחר מעקה מדרגות?

בשל מגוון חומרי הגלם והעיצובים הקיימים בשוק, תמצאו מגוון של הצעות מחיר. מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר על הפרויקט ולבחון היטב מה הצעת המחיר כוללת. ככל שהמעקה סטנדרטי יותר ועשוי מחומרי גלם זולים יותר כך השקעתכם הכספית תהיה נמוכה יותר. מעקה מדרגות מברזל, למשל, יהיה יותר זול ממעקה זכוכית. טווח המחירים למטר מרובע מתחיל מ- 900 ש"ח ויכול להגיע אף ל- 3000 ₪ למטר מרובע כשמדובר במעקה בעיצובי אישי.

חייג עכשיו
חייגו עכשיו
זקוק לעזרה? צור קשר

השאירו את פרטיכם