פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

מה הקשר בין סורגים לסין

מה הקשר בין סורגים לסין ? ואיך נוכל ללמוד יותר על הגנה ראויה לביתנו ?

בערך בשנת 1000 לספירה חי חכם סיני ידוע בעיר אותה אנו מכירים כיום כביג’ין. לחכם היו תלמידים רבים איתם חלק את חוכמתו ואת ניסיונו הרב שהתפרס על פני שנים רבות. אחת לחצי שנה ישב החכם וסיפר לתלמידיו משל מסוים אשר חווה על בשרו ועל התלמידים היה לפרש את רצונות החכם. כאשר הגיעה שעת המשל המיוחלת בשנה זו לא השתנה מנהגו של החכם והוא החל לספר את סיפורו, גם הפעם הקשיבו התלמידים בקשב רב עד אשר לפתע נכנסו מספר בוזזים מן החלון ותקפו את החכם ותלמידיו. אם תהיתם מדוע לא הוזכר שמו של החכם הרי שהתוקפים הרגו אותו לפני שניתן היה ללמוד את שמו, כמובן שלו היו סורגים בחלון היינו מכירים את שמו ומוקירים את פועלו. גם בסין העתיקה סורגים היו הכרחיים להגנתם של אנשים.

זה בסין ומה עם מדינת ישראל?

תחושת הביטחון האישי במדינת ישראל הינה אחת מהנמוכות בעולם המערבי, הסבה העיקרית לכך לדעת רבים הן עבירות הרכוש וההתפרצות. כיום יותר ויותר אנשים מבינים כי הפרון הטוב ביותר כנגד עבירות אלו הוא התקנתם של סורגים. הסורג נועד למנוע מן העבריין להיכנס דרך פתחי הבית, כאשר סורג טוב מעניק לנו את ההגנה הטובה ביותר כנגד עבירות רכוש. לעתים אנו שומעים על הצורך בהגדלת נוכחות השוטרים ברחובות על צעדים אחרים הדרושים כנגד הפשיעה אך למעשה לאדם הפרטי הסורג הינו כלי הכרחי במאבקו כנגד הפשיעה ברחובות. אם נשתמש במשפט ביתו של אדם הוא מבצרו, הרי שיש להוסיף כוכבית קטנה ולומר שהדבר יתאפשר רק אם הבית מוגן באמצעות סורגים.

חשוב לומר כי כיום הסורגים מהווים גם כלי עיצובי שמוסיף חן רב לביתו של אדם ואין לראות בהם כפגיעה בעיצובו החיצוני של הבית. ניתן להתאים את סוג הסורג וצבעו לכל בית כך שאין לחשוש מהתקנת הסורג. בנוסף ניתן להתקין סורג מתקפל אשר בעת השהות בבית ניתן להסתירו וכך לחוששים ביננו לא תהיה הרגשה שהסורג פגוע במרקם ובאיכות החיים שלנו.

סורגים אינם טובים רק להגנה מפני פריצות מחוץ לבית אלא ניתן להשתמש בהם גם כאשר רוצים להגן על ילדינו בתוך הבית. ניתן להתקין סורגים בחלקים מסוימים בבית שאיננו חפצים שילדינו יגיעו אליהם. כך הסורג מהווה הן הגנה פנימית והן הגנה מפני סיכונים חיצוניים לנו. כמובן שגם סורגים אלו ניתנים להתקנה כך שיאפשרו לנו להזיזם בעת הצורך בכדי שלא יפריעו למהלכו התקין של הבית.

לבסוף, אך לא פחות חשוב היא העובדה שהתקנת הסורג שווה לכל כיס ומדובר בהשקעה קטנה ביותר. בטח ובטח שהדבר נכון אל מול היתרונות הגדולים שמעניק הסורג לתחושת הביטחון של