פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

מדרגות מתקפלות

בבתים רבים וגם בבניינים ניתן למצוא גרמי מדרגות – הן בחדר המדרגות ולעיתים גם בתוך הדירה, המשרד או העסק. לצד אותן המדרגות הקבועות, עולה לעיתים הצורך בהתקנה של מדרגות מתקפלות. מתי נחוצות כאלה מדרגות?

מדרגות מתקפלות נדרשות במגוון מצבים. למשל, כאשר ישנה עליית גג קטנה, או במקרה בו ישנו אזור אחסון גבוה שאין די מקום לחבר אותו לרצפת המבנה באמצעות מדרגות קבועות. המדרגות המתקפלות נדרשות גם כאשר זקוקים לפתרון במבנה חדש או במבנה קיים, כשאין עניין להשתמש בסולם נייד שעשוי להיות מסוכן, ונחוץ פתרון שהוא גם חסכוני במקום, גם בטיחותי וגם נוח לתפעול.

הפתרון הבטיחותי

ישנם דגמים שונים של מדרגות מתקפלות, כאשר חלקם דומים לגרם מדרגות קבוע וחלקם דומים מאוד לסולם מקובע. כך או כך, המדרגות המתקפלות הן פתרון איכותי, ובעיקר – בטיחותי. את המדרגות הללו מקפלים בקלות כאשר הן אינן נדרשות וכאשר הן נדרשות – קיים מנגנון פשוט (למשל בעזרת מוט ארוך) שמוריד אותן כלפי מטה ללא כל קושי.

יצרנים של מדרגות מתקפלות ומתקינים שלהן משקיעים מאמצים לא רק להקנות להן מראה יפה לעין אלא גם לשמור על יציבות שאיננה מוטלת בספק. כאשר המדרגות נפתחות לשימוש הן צריכות להיות ממוקמות היטב על הרצפה, ללא יכולת תנועה וללא הטיה. לעומת שימוש בסולם נייד, שעלול בקלות להוביל לתאונה, השימוש במדרגות קל, נוח, בטוח ומתאים לכל אחד.

הפתרון לחיסכון במקום

התקנה של מדרגות מתקפלות מספקת פתרון נפלא כאשר רוצים להגיע למקום גבוה בלא קושי ובמהירות וכאשר נדרש גם חיסכון מקסימלי במקום. בבתים פרטיים, בעליית גג, במחסן עילי, כאשר אין די מקום ליצירת גרם מדרגות רגיל – דגם מתקפל יאפשר איכות חיים ונוחות. בגמר השימוש קל מאוד לקפל את המדרגות, ללא חשש מפגיעה וללא צורך במאמץ או בזמן רב. תהליך הקיפול מהיר, קל לטפס ולעלות או לרדת למטה והעיצוב מבטיח תפעול קל גם כאשר המרחב מצומצם במיוחד. ניתן להזמין גרמי מדרגות בעיצובים שונים, בזוויות שונות וכן כאלה שמבוססים על מעין סולם אנכי משודרג ומשופר. המחיר, יש לציין, בהחלט נוח ואינו מתקרב לזה של התקנת מדרגות קבועות מבטון או מפלדה.