פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

מדרגות לעליית גג

בבתים ובבניינים בעלי עליית גג עולה הצורך למצוא פתרון ייחודי לצרכי נגישות, שיתבסס בדרך כלל על מדרגות מיוחדות. לעומת מדרגות רגילות, המאפיינים של מדרגות לעליית גג יהיו בדרך כלל שונים למדי. הסיבה לכך נובעת מהעובדה הברורה שעליית גג בדרך כלל איננה משופעת במקום, שהנגישות אליה איננה אידיאלית ושישנו צורך בפתרון גמיש ובדרך כלל – מתקפל. במצבים כאלה, הפתרון הטוב ביותר הוא להזמין מדרגות מותאמות, כאלה שניתן לקפל, ורק באותם המקרים שצריכים להגיע אל עליית הגג פורשים את המדרגות לצרכי נגישות.

מדרגות עם בטיחות

השימוש בסולם רגיל כדי להגיע לעליית הגג איננו נוח ואיננו נכון מבחינה בטיחותית. משום כך, הרעיון של התקנת מדרגות לעליית גג חשוב כל כך ונכון בכל מצב. למעשה, מדרגות אלה, המתקפלות, הן השילוב המושלם בין גרם מדרגות רגיל לבין סולם. מצד אחד, מדובר במדרגות מקובעות בעלות הטיה אלכסונית מסוימת. מצד שני, יש להן על פי רוב שלבים הדומים לשלבי הסולם. מבנה זה נדרש על מנת שניתן יהיה לקפל את המדרגות באופן קל, פשוט ונוח, תוך שמירה על בטיחות מושלמת לטיפוס ולירידה במקרה הצורך.

מאפיינים להתאמה מושלמת

כאשר מבקשים להתקין מדרגות לעליית גג כדאי לבדוק כמה היבטים חשובים:

1. כושר נשיאה – יש הבדלים בין כושר הנשיאה של מדרגות שונות, כך שצריכה להיות התאמה לצרכים (מבחינת משקל).

2. אורך – את המדרגות ניתן להזמין באורכים שונים וגם בדרגות הטיה שונות. חשוב להתאים את אורך המדרגות ואת מספרן על פי הנוחות הנדרשת וכן על פי גודל שטח המבואה המובילה אל עליית הגג.

3. נוחות השימוש – יש הבדלים בנוחות השימוש עבור אנשים שונים ולגבי דגמים שונים. משום כך, כדאי לבדוק מראש איזה דגם יהיה הנוח ביותר עבור המשתמש העתידי.

4. מעקות – ניתן להזמין מדרגות שכוללות מעקה לבטיחות ולנוחות העלייה והירידה. לרוב, המעקה יהיה ממוקם בחלק העליון של המדרגות, קרוב לפתח הכניסה אל עליית הגג.

5. רכישה מיצרן או ממשווק מנוסה ואמין תאפשר השוואה בין כמה וכמה דגמים אפשריים, כך שהבחירה תהיה בסופו של דבר המושלמת והטובה ביותר.