פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

מדרגות לגגות

אין כמעט בית או מבנה שלא ניתן למצוא בו מדרגות. לעיתים המדרגות יהיו רחבות, לעיתים הן דווקא צרות, לעיתים הן יהיו עשויות מאבן או מבטון ולעיתים אחרות – מעץ או אפילו ממתכת. בתוך כלל הסוגים השונים של גרמי מדרגות ניתן למצוא גם דגמים ייחודיים, המשמשים לצרכי נגישות והגעה לגגות. דגמים כאלה נקראים גם מדרגות לגגות, ולעיתים יש להן צורה שהיא שילוב בין מדרגות סטנדרטיות לבין סולם ייחודי.

מדרגות שניתן לקפל

ישנם גגות בבתים פרטיים או במבנים רבי קומות שניתן להגיע אליהם באמצעות מדרגות רגילות, ואין צורך בפתרון מיוחד. עם זאת, במקרים בהם אין אפשרות לבנות מדרגות רגילות, הפתרון הטוב ביותר הוא מדרגות לגגות שניתנות לקיפול. את המדרגות הללו ניתן לפתוח בצורה קלה ונוחה מאוד על ידי שימוש במנגנון פתיחה, ולעיתים פשוט על ידי משיכה באמצעות מוט ייעודי. כך, המדרגות שמקופלות ושמחוברות לפתח העליון נפתחות ללא כל קושי, כך שניתן לעלות.

אפשרות הקיפול של המדרגות חשובה מאוד מכמה סיבות:

* יש בכך חיסכון של ממש במקום, במיוחד כאשר מגיעים אל הגג דרך חדר שאינו גדול.

* באופן כזה ניתן לנצל היטב את החלל, במקום שהוא יתמלא על ידי גרם מדרגות קבוע, גדול ומגושם.

* אין צורך להשתמש בסולם נייד ומיטלטל, דבר שאיננו בטיחותי, בפרט למי שאינו מורגל לעבודה יום יומית בסולם כזה.

חשוב להעיר שמדרגות לגגות שניתן לקפל מחוברות לפתח המוביל לגג בחיבור יציב וחזק, וניתן למצוא דגמים בעלי כושר נשיאה מרשים מאוד, שיתאים להעלאת אנשים ואפילו משאות שונים, וגם להורדתם.

דגמים שונים לבחירה

כאשר רוכשים מדרגות לגגות עומדות בפני הרוכש כמה וכמה אפשרויות. כדאי לדעת שהדגמים השונים מאפשרים בחירה בין דגמים שעשויים מעץ לעומת כאלה שעשויים מתכת. ישנם דגמים הצמודים לקיר (כאשר הם פרושים ופתוחים) לעומת כאלה שניתן להטות באלכסון בזווית שנקבעה מראש. בנוסף, קיימים דגמים שבנויים בצורה הדומה יותר לסולם, ואחרים שדומים יותר למדרגות רגילות.

חשוב לבדוק כמה וכמה דגמים לפני הבחירה הסופית ולהסתמך על טיב היצרן ועל אופי המדרגות ולא רק על הבדלי המחירים.