הדפסה על זכוכית – האם זה אפשרי?

מעקה זכוכית
מעקות זכוכית בירושלים
10 בדצמבר 2018
מעקה אלומיניום
מעקות אלומיניום
11 בדצמבר 2018
Show all
חיפוי זכוכית לבונה ולמשפץ

חיפוי זכוכית לבונה ולמשפץ

פריצת דרך מופלא בתחום ההדפסות. מדובר בתחום שרק צובר תאוצה ומתפתח עוד ועוד. הרי נחשפנו כבר לשיגעון הדפסת התלת מימד שהסעיר את העולם והיום מסתבר שכבר ניתן להדפיס על זכוכית בשלל אופנים ולכל מיני מטרות העונות על מגוון צרכים עיצוביים ופרקטיים. חומר הגלם הזה כבר כבש את תהליכי ההום סטיילינג בין אם כחלק בלתי נפרד מהמטבח המודרני (חיפויים, משטחי זכוכית מודפסים), דרך ארונות הזזה בחדר השינה ועד שולחנות אוכל עשויים זכוכית מודפסת. אפילו ניתן לראות איך גלריות ובתים בישראל בוחרים להכניס זכוכית מודפסת לסלון בכל מיני אופנים: תמונות של בני המשפחה, יצירות אמנות על הקיר, פסלים תלת מימדיים בשלל צבעים, צורות ומרקמים. המחיר של הדפסה על זכוכית משתנה ותלוי בעיקר בשיטה שבה מדפיסים. אז על השאלה האם זה אפשרי להדפיס על זכוכית כבר ענינו. שאלה נוספת היא אילו סוגי הדפסות קיימות ומהם היתרונות והחסרונות של כל שיטה ושיטה? .

סוגי הדפסות על זכוכית

1. גרפיקה בהדבקה – באמצעות שיטה זו מדפיסים גרפיקה ממוחשבת על מדבקה איכותית שקופה אותה מייצרים מחומר הנקרא ויניל. המדבקה היא בעובי של בין 100-80 מיקרון. את הגרפיקה עצמה מצמידים לזכוכית או בשיטת הדבקה יבשה או בשיטה רטובה. בשונה מהשיטה היבשה, השיטה הרטובה מעניקה התאמה מושלמת ויוצרת רמת דיוק גבוהה בין הגרפיקה לבין הזכוכית. לאחר מכן מוסיפים שכבת ויניל נוספות המעמיקה את העומק של הצבעים ויוצרת מראה תלת מימדי. בשיטה זו עושים שימוש בעיקר לקלאפות של מטבח והיתרון שלה הוא בכך שהיא עמידה בפני שריטות. בנוסף, במצב שבו הזכוכית נשברת, המדבקה מונעת מהזכוכיות להתפזר ושומרת את השברים דבוקים זה לזה.

2. הדפסה ישירה על זכוכית – כאן עושים שימוש במדפסת דיגיטלית גדולה באמצעותה ניתן להדפיס על לוחות גדולים שמגיעים גם עד לאורך של שלושה מטרים. הדיו בו עושים שימוש בשיטה זו הוא דיו מיוחד וההדפסה מתבצעת באמצועת קרני אולטרה ויולט על משטח ההדפסה עצמו. שיטה זו פופלארית על משטחי זכוכית שעוברים תהליך התזת חול, מה שמקטין משמעותית את הסיכוי של הצבע להתקלף. בכדי להעמיק את הצבע בדומה לשיטה הראשונה, יש להדפיס על משטח הזכוכית שכבה לבנה. שיטה זו מתאימה גם היא לחיפויי זכוכית למטבח, לבריכות שחייה ועוד.

ניתן ליצור המון דברים בעזרת חומר הגלם המופלא הזה. לא בכדי הזכוכית נכנסה כחלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב וההום סטיילינג של הבית המודרני. ניתן לעשות בה שימוש בארונות מטבח וחדר השינה, בתור חיפויים בחדרי האמבטיה והשירותים המחליפים את הקרמיקות המיושנות ולמעשה ליצור שלל של דוגמאות המעניקות לחלל מראה ייחודי.

חייג עכשיו
חייגו עכשיו
זקוק לעזרה? צור קשר

השאירו את פרטיכם