פרסומים אחרונים

סורגים שקופים
סורגים
71 views
71 views

סורגים שקופים

admin - January 8, 2018

הגבהת מעקה מרפסת

הגבהת מעקה מרפסת – בטיחות מפני נפילת ילדים

האם אתם גרים בדירה הממוקמת בבניין מגורים גבוה ויש לכם מרפסת? האם יש לכם ילדים קטנים בבית ואתם מעוניינים במעקה בטיחות גבוה למרפסת? ובכן, התקן הישראלי למעקה למרפסת קובע כי גובה המעקה חייב להיות לפחות 105 ס”מ, כלומר זה הגובה הנדרש על פי החוק כדי למנוע נפילות של בני אדם ושל חפצים. עם זאת, בבית בו גרים ילדים קטנים מומלץ להגביה את המעקה כדי למנוע מהילדים לטפס עליו וכדי למנוע נפילות העלולות לסכן חיים ולגרום לפציעות גופניות קשות.

מעקה מרפסת מוגבה למניעת נפילת ילדים

כאמור, התקן הישראלי (ת”י 1142) קובע מהו הגובה המינימלי עליו יש להקפיד בעת התקנת מעקה מרפסת, אך עם זאת כל מתקין מעקות וכל חברה המשווקת מעקות למרפסת ימליצו לכם על התקנת מעקה גבוה יותר, אם הילדים מרבים לשחק במרפסת הבית ולשהות בה. יש מספר פתרונות להתקנת מעקה מוגבה, ניתן לרכוש מעקה רגיל בהתאם לתקנות המחייבות ועליו להתקין מעקה מוגבה נוסף, כך שכאשר הילדים גדלו ואין חשש לנפילתם, ניתן להסיר את החלק המוגבה.

אופציה נוספת היא להתקין מראש מעקה גבוה יותר ולעגן אותו היטב לתשתיות המבנה כדי להבטיח עמידות וחוזק רב. אם רכשתם דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה, חשוב שתבדקו מהו גובה המעקה במרפסת, ובהתאם לכך ניתן להגביה אותו – לרוב ללא צורך בהחלפת המעקה הקיים אלא באמצעות התקנת תוספת המאפשרת להגביה את המעקה ולמנוע נפילת ילדים קטנים מטה.

חשוב לזכור כי ילדים רבים נופלים מדי שנה ממרפסות ביתם בגלל מעקות שאינם גבוהים דיים או בגלל אי תקינות המעקה. לכן, על ההורים להבטיח את שלום ילדים ולבדוק בקפידה מהו גובה המעקה. במידת הצורך עליהם להתקין מעקה מוגבה, שהוא מוצר חובה ומציל חיים.

התקנה מקצועית ובטיחותית של המעקה המוגבה

ילדים אוהבים לשחק ולהשתולל במרפסת של הדירה, לכן חשוב להתקין מעקה מוגבה למניעת נפילות. את המעקה המוגבה יש לעגן היטב, כך שגם אם הילד נשען עליו הוא יעמוד בלחץ. כמו כן, יש להימנע משלבים אופקיים במעקה, כדי למנוע מילדים קטנים לטפס על המעקה כמו על סולם, ועל פי התקן יש לייצר מעקה ללא מרווחים בין החלקים השונים בגודל העולה על קוטרו של כדור טניס, על מנת שראשו של ילד קטן לא יוכל להילכד בין שלבי המעקה.