אדריכלות פנים

כל מי שכבר התנסה בתענוג הזה של שיפוצים בבית מבין עד כמה מורכב עשוי להיות כל הסיפור הזה. מדובר באירוע מורכב מאוד שגוזל הרבה כוחות גוף ונפש. 

חשוב לדעת שהשלבים הראשונים של התכנון לפני שבכלל מתחילים להזיז משהו, הבחירה באיש המקצוע המתאים, זה מה שיעשה בסופו של דבר את ההבדל בין שיפוץ שייעשה בצורה מקצועית ומתוכננת היטב לבין שיפוץ נכשל שיימשך זמן רב, שיתעוררו בו תוך כדי עבודה תקלות שונות ויגזלו הרבה משאבים.

למעשה התפקיד של איש המקצוע, אדריכל הפנים או מעצב הפנים הוא לתרגם את החלומות שלהם לשרטוטים מקצועיים כאשר זו תהיה המפה לביצוע העבודות בפועל.

אז יש לנו אדריכל, יש אדריכל פנים ויש גם מעצב פנים. לכל אחד מאנשי המקצוע הללו יש את התחומים שלהם ואת החלקים בהם הם אמורים לטפל. ננסה לעשות מעט סדר בכל העניין.

מה ההבדל בין אדריכלות לאדריכלות פנים?

כל ההגדרה הזו של אדריכלות היא למעשה כותרת לעיסוק בתחום שדורש אומנות בנייה. זה לא קשור תמיד ישירות לתחומי הבנייה של בתים. כי יש אדריכל נוף ויש אדריכל למבני ציבור, יש אדריכל לבתים פרטיים ויש אדריכל לרבי קומות. כדי להיות אדריכל יש ללמוד משך 5 שנים במוסד המוכר ללימודי אדריכלות כאשר לאחר שנות התמחות ומבחני הסמכה יוכל האדריכל להתחיל עבוד במקצוע שלמד. הוא יוכל לבנות בנייני מגורים, מבנים ציבוריים גדולים וכן הלאה.

אדריכל פנים לעומת זאת הוא אדריכל שמעצב את הפנים של המבנה. למעשה מדובר במקצוע המשלב גם אדריכלות וגם עיצוב פנים.

אדריכל פנים יוכל לקחת על עצמו את כל מה שקשור לפרויקט של בנייה כאשר זה יתחיל מהשלבים הראשוניים של שלבי התכנון של המבנה, ימשיך בבנייה של המבנה ובפיקוח על העבודה ועד לעיצוב של כל החלקים הפנימיים בתוך המבנה או הדירות.

מעצב פנים לעומת זאת אינו מוסמך לבנות את המבנה אלא רק לתכנן את העיצוב הפנימי שלו.

מהו התהליך בו אדריכל פנים מעורב?

כאשר לקוח רוצה לקבל תוכנית אדריכלית החל מהשלב הראשוני של התכנון, האדריכל הוא זה שיספק את המענה המקצועי. הוא זה שידאג לאישור של הוועדה לתכנון ובנייה והוא זה שיספק גם את שירותי הפיקוח ההנדסי לכל אורך שלבי הבנייה.

גם במקרים של שיפוץ אתם עשויים להזדקק לשירות של אדריכל, כמו במקרה של שינוי תכנוני בכל החלל הפנימי של הבית.

כאשר מדובר בבנייה או שיפוץ הכולל גם שינויים מהותיים של המבנה, הטוב ביותר הוא לבחור אדריכל פנים. כך תקבלו את השירות המקצועי על כל המעטפת שלו. זה כולל את כל שלבי התכנון עד לביצוע הסופי והעיצוב המדויק בתוך החלל.

העלאה של שווי הנכס בעזרת אדריכלות פנים

אנשים שיוצאים לשיפוצים בלי לדאוג לליווי מקצועי ובלי לוודא כי מדובר בעבודה שתיעשה בצורה בטוחה, עשויים לפגוע בנכס שלהם, לערער את היציבות שלו ולהפוך אותו למבנה מסוכן.

ברור שאין לעשות פעולות משמעותיות כאלה של הרס ובנייה בלי לוודא כי מדובר בפעולות מותרות מבחינה בטיחותית. אנשים שעושים את הבנייה ואת השיפוץ בעזרת איש מקצוע ואדריכל מוסמך, תורמים בכך שהערך של הנכס יעלה הודות לשיפוץ. כי באופן כזה השיפוץ שישביח את הנכס לא יגרום לו כל נזק ולעיתים אף ישדרג אותו ואת הבטיחות שלו.

אדריכל פנים אף ידאג לליווי מקצועי עד לכל הפרטים הקטנים של המבנה כולל גדרות, מעקות וכן הלאה.

כך בוחרים אדריכל פנים

כשאתם באים לבחור אדריכל פנים, אתם צריכים לתת את הדעת על מספר נתונים חשובים.

  • הכשרה מקצועית וניסיון – כדאי לבדוק היכן למד האדריכל ומנין רכש את הידע המקצועי. כך גם חשוב לוודא כמה ניסיון יש לו בתחום ואילו פרויקטים רשומים על שמו.
  • כימיה ותקשורת בינאישית – חשוב שתיווצר כימיה טובה ביניכם לבין האדריכל ואתם מסוגלים לשדר על אותו גל. התהליך הוא חשוב מאוד בלי קשר לתוצאה. אם תהיה לכם תקשורת טובה עם האדריכל תגיעו בסופו של דבר לתוצאות הכי טובות עבורכם.
  • קשר עם שאר בעלי מקצוע – חשוב לוודא כי לאדריכל יש תקשורת עם בעלי מקצוע נוספים שאמורים להשתתף בעבודה. זה כולל היכרות עם ספקים, נגרים, שרברבים, חשמלאים וכן הלאה.