גרים בבית ישן? קניתם בית והוא זקוק לחידוש ורענון, כדי שתהנו  להתחיל בו את חייכם כמשפחה או זוג? כנראה, שמתישהו, תצטרכו לבצע בו שיפוץ יסודי. אין ספק ששיפוץ בית הוא אחד מהפרויקטים המורכבים ביותר להתמודדות וניהול ובשל כך, הוא תמיד פרוייקט שנוטים לדחות אותו עד כמה שניתן. יחד עם זאת,  הדחייה הזו לא תמשך לעד וסביר להניח שביום מן הימים, תחליטו שהגיעו מים עד נפש והגיע הזמן להוציא את הדבר הזה לפועל. כדי שתכנסו לתהליך הזה רגועים, ותצאו ממנו באותו מצב, אספנו בשבילכם לקט של 4 טיפים חשובים לשיפוץ מוצלח שכדאי להכיר.

הכל עניין של תקציב

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון, עוד הרבה לפני שמתחילים את השיפוץ בפועל, הוא שמדובר בפרוייקט שיצריך מכם כסף, ולרוב סכום לא מבוטל- אם מדובר בשיפוץ כולל מהרצפה ועד התקרה. לכן, כדאי לפני הכל לחשב לעצמכם מהו הסכום המקובל מבחינתכם להוציא על פרוייקט שכזה. שימו לב, שכמעט תמיד בשיפוץ ,העלויות צפויות לגדול אם זה בגלל עוד חומרי גלם שנדרשים, אם זה בגלל הזזות של קירות או מעקות או החלפות נדרשות של דברים כמו צנרת. לכן בחישוב שלכם, הוסיפו על הסכום המקסימלי שאתם מוכנים לעמוד בו, לפחות עוד 15%.

לא אנשי אדריכלות ועיצוב? כדאי שתקחו אנשי מקצוע

כמו שכבר אמרנו, שיפוץ הוא פרוייקט גדול שמעורר הרבה ציפיות. אנשים רבים רואים בו את ההזדמנות להגשים את כל החלומות שלהם כלפי בית החלומות. ואכן, החדשות הטובות הן שבהחלט ניתן לעשות זאת ולהגיע לתוצאות כאלו. רק בתנאי שמי שעושה את התכנון, הוא/היא אנשים שמבינים בעיצוב ויודעים כיצד להוציא את מה שיש לראש לפועל לתוצאות משביעות רצון שנראות גם טוב, במבחן המציאות. אם אתם לא אנשי עיצוב, ולא בטוחים מאיפה מתחילים ומאיפה מסיימים את התכנון, עדיף להעזר באנשי מקצוע  שיעזרו להפוך את החלומות למציאות בצורה יעילה, חסכונית ומשביעת רצון. איך תדעו למי לפנות? תוכלו להתחיל למשל בשירותים חינמיים של שירותי עיצוב כמו למשל בבית טמבור, שם ייעוץ הצבע לשיפוצים ניתן חינם, ולהמשיך משם לפגישה אישית עם מעצב/ת פנים. אופציה אחרת היא לחפש ברחבי הרשת מעצבי פנים שיש עליהם המלצות חמות ולפנות אליהם. 

לבחור קונספט מוביל לעיצוב מחדש שלכם

כאמור, מעצב פנים אולי יוכל לעזור לכם להוציא את החלומות שלכם לפועל, אבל גם הוא לא יכול לעבוד בריק לחלוטין.. כדי להחליט איך לשפץ ואיך לעצב, רצוי לדבוק בקונספט מסויים שמוצא חן בעיניכם וליישם אותו בצורה כלשהי. הקונספט יכול להיות צבע מסויים שיחזור בגוונים שונים בחדר, ריהוט או פריט שחשוב ומיוחד ובהשראתו שאר החדר יעוצב, ואם שתי האפשרויות הללו לא מדברות אליכם, הרי שתמיד גם ניתן לעצב לפי סוג האווירה שרוצים לתת בכל חדר. למשל, אוירה כפרית, אוירה מודרנית וחדשנית וכולי.


 


             (דוגמא לעיצוב פינת אוכל בצורה קלאסית השואבת השראה מתחילת המאה ה-20)


התארגנות למגורים חלופיים בתקופת הפרוייקט

אם החלטתם שהשיפוץ שתעשו הוא מאסיבי וכולל למעשה את כל הבית שבו אתם חיים, תצטרכו גם להתארגן על מגורים חלופיים. לחיות בתוך אתר בנייה עם אבק ורעש החל מ-5 בבוקר לא עושה לאף אחד טוב לשגרת החיים, ולכן חשוב מאוד להתארגן בטרם הפרוייקט על האופציה שתצטרכו לגור במקום אחר למשך כמה חודשים או אפילו שנה שלמה, עד שהפרוייקט בבית שלכם יסתיים. כמובן, שגם לאספקט הזה יש השלכות כספיות משלו שיש לחשב.