פרקטים - ההכנות שיש לקחת בחשבון בהתקנת פרקט

פרקט נחשב לבין הריצופים הפופולאריים בקרב בתים ועסקים בישראל. ההכנות שיש לקחת בחשבון טרם מבצעים את תהליך התקנת הפרקט תלויות בסוג הפרקט שאנו בוחרים להתקין.

1. התקנת פרקט למינציה - פרקט למינציה הוא למעשה פרקט סינטטי כאשר שכבת הבסיס שלו עשויה מחומר הנקרא HDF. מדובר בעץ גרוס דק, אותו דוחסים ומדביקים. מעל שכבת ה- HDFיש עוד שכבה דקה של נייר מיוחד עליו מדפיסים את הדוגמא של הפרקט. את פרקט הלמינציה מתקינים על גבי ספוג ולכן לפני ההתקנה חייבים לפלס את הרצפה כמו שצריך. רק אחרי 48 שעות מתום ביצוע עבודת הפילוס, ניתן יהיה לבצע את ההתקנה של הפרקט.

2. פרקט גושני - כאן מדובר בפרקט שעשוי מעץ מלא אותו לא מעבירים שום תהליך עיבוד והסיום של התהליך הוא צביעה של לוחות הפרקט בשמן מיוחד. פרקט גושני מתקינים בשיטת ההדבקה בשילוב עם ביכות מיוחדת המחוברות לרצפת התשתית.

3. פרקט רב שכבתי - פרקט זה בנוי ממספר שכבות כאשר השכבה העליונה היא שכבת העץ - עץ אלון, עץ לבן או עץ בוק ואפילו אגוז או מייפל. מדובר בפרקט עמיד במיוחד אך הוא גם לרוב יקר יותר. התחזוקה שלו הכוללת ליטוש, מאפשר לשמור על מראה מושלם של הפרקט לאורך שנים רבות. פרקט רב שכבתי מתקינים בשיטת ההתקנה או בשיטה הצפה כאשר אין חיבור של ממש בין הלוחות לבין הרצפה.

 

מחירי הפרקטים השונים משתנים בהתאם לסוג הפרקט, לטיב החומרים, לסוג ההתקנה וכמובן בהתאם לרמת הגימור ולחברה המבצעת את תהליך ההכנה וההתקנה. חשוב מאוד לבחור בחברה מקצועית בכדי למנוע מצב של התנפחויות ובליטות בפרקט, לבדוק בדיוק כיצד עליכם לנקות את הפרקט בהתאם לסוג הלוחות בו בחרתם ולא לעשות שימוש בחומרי ניקוי אסורים. בנוסף טרם הרכישה כדאי מאוד לבדוק האם מחיר ההתקנה כלול במחיר הפרקט, כמה שנים יש אחריות על הפרקט וכמובן לוודא שהעץ עבר את כל התהליכים המתאימים בכדי שתוכלו להנות מרצפת פרקט איכותית לאורך שנים.

פרקט מעוצב
פרקט מעוצב
פרקט עץ
פרקט עץ
פרקט למשרד
פרקט למשרד
פרקט יוקרתי שמעלה את ערך המשרד ברמה תדמיתית
פרקט מעוצב
פרקט מעוצב
איזה צבע פרקט אהבתם ?
איזה צבע פרקט אהבתם ?
קיימים מספר רב של דוגמאות וצבעים בכל מה שקשור לפרקטים. הצבעים בתמונה הם הצבעים הנמכרים בכל מה שקשרו לפרקט דמוי עץ ( פרקט לימינציה )
פרקט רצפה
פרקט רצפה
המגע של הפרקט חשוב מאוד! לכן יש לבדוק לפני את הפרקט
פרקט לחדר אמבטיה
פרקט לחדר אמבטיה
פרקט בהיר מהמם!
פרקט רצפה לבית
פרקט רצפה לבית
פרקט עץ איכותי
פרקט עץ איכותי
רצפת פרקט עץ פרקט