פרגולות עץ
הגברת ההנאה מהגינה בביתך מתאפשרת עם הוספת פרגולה. היא מוסיפה ערך לבית, מגדירה את הגינה באופן מסוגנן ושימושי ומאפשרת לך ליהנות מהחיים באוויר הצח.
המומחים באתר 'סוככים, פרגולות, הצללה' עומדים לרשותך כדי לסייע לך בבחירה הנכונה של פרגולות עץ מהן ניתן להתרשם בגלריית התמונות. 
מלא עוד היום את פרטיך בעמודת 'יצירת קשר' ונציגנו ישובו אליך בהקדם לביצוע הזמנה שתקדם אותך צעד אחד לקראת החיים הטובים המגיעים לך.
מהי פרגולה
בעוד שכולם יודעים מהו דק, פרגולה אולי פחות מוכרת. המילון לארכיטקטורה מגדיר אותה כ'הליכה בגן מקורה, באמצעות שורת עמודים כפולה, או עמודים עם קורות מכוסים צמחים מטפסים". פרגולות מעץ נבנו כבר במאה ה-12 לפני הספירה והעיצובים שלהן רק ממשיכים להשתבח עם הזמן.
במונחים מודרניים ופשוטים יותר, פרגולות עץ מורכבות בדרך כלל מארבעה עמודים בודדים תומכי גג פתוח מסוגנן, המיוצר מסדרת קורות. 
במקור מגיעה המילה פרגולה מהמונח הלטיני 'pergula', שפירושו 'הקרנה', וניתן להציבה בחזית הבית, כפי שנהגו לבנות אתן בגינות רומיות, לשם הבלטת הגן.
החלטה היכן לבנות פרגולה
לפני שתחליט על הבחירה מבין מגוון פרגולות מעץ, התבונן על הנוף הנשקף מהבית וקח בחשבון את צרכיך. על מנת ליצור שטח חיצוני תפקודי מחוץ לבית, פרגולה היא רעיון טוב. 
יחד עם זאת, כדי להבטיח שהיא מתאימה, עליך לוודא שהאדמה עליה אתה מעוניין לבנות את הפרגולה, שטוחה מספיק. פרגולות עץ ניתנות להתקנה מעמוד בודד או שניתן להתקינן על דק, וכך תקבל גם מחיר חבילה משתלמת, אך הכול תלוי ברמת הקרקע עליה היא נבנית.
פרגולות מעץ מספקות בעיקר צל, באמצעות צמחים מטפסים המתפתלים סביב עצמם מבעד לחרכים בגג, ליצירת סכך. אם יש לך חצר שאינה מאופיינת בשפע צל, הפרגולה יכולה לסייע בכך. 
בנוסף, פרגולה בצד הבית, עם צמחיה מצלה או בד חיצוני עמיד, יוצרת מקלט מהחום ומציגה היבט עיצוב משמעותי.

תכנון מוקפד משפיע באופן משמעותי על עלות הפרגולה
פרגולות עץ יכולות להיות פשוטות יחסית או מרהיבות ועמוסות בעיטורים. כמובן שהמחיר שלהן משתנה בהתאם לאופן העיצוב, והחומרים בהם תשתמש. מתקין פרגולות יסייע לך למקם את הפרגולה על הקרקע המתאימה. 
תוכל אף לבחור מבין ערכות פרגולות מעץ חסכוניות, כך שתוכל לבצע התקנה בשיטת 'עשה זאת בעצמך' על מנת להוסיף מעט צל לגינה.
אם אתה כבר מתעניין בדקים, למה שלא תתעניין גם בפרגולות מעץ תואמות? בתוספת מחיר קטנה, תקבל את הטוב שבשני העולמות: מרחב פתוח בו תוכל ליהנות בחוץ, בגינה מסוגננת, עם הגנת שמש והטבות משמעותיות של צמחיית גג.