סורגים לחלון גדול

בבתים שונים ובחדרים השונים בהם ניתן למצוא חלונות במגוון גדלים. ישנם חלונות קטנים, למשל חלונות בחדרי ביטחון (ממ"ד), יש חלונות בגודל בינוני ויש גם חלונות גדולים או גדולים מאוד. את החלונות הגדולים יותר ניתן למצוא למשל בחדרי מגורים, במרפסות שירות, באזור שבו תולים את הכביסה ועוד. במקרים כאלה, כאשר רוצים למגן את החלון, יש לבחור גם בסורגים גדולים, בהתאם.


סורג בהתאמה מלאה

כאשר בוחרים סורגים לחלון גדול יש להתאים את הגודל על פי שטחו של החלון הפונה אל החוץ. ההתאמה של הסורג צריכה להיות לא רק לגודל של החלון אלא גם לעיצובו החיצוני של המבנה וכן בהתאם לעיצוב הפנים. אם מדובר למשל במרפסת שירות שבה ממוקמת מכונת הכביסה, אין צורך להשקיע בסורג המעוצב ביותר והאסתטי ביותר. עם זאת, כדאי בהחלט לחשוב על אפשרות של סורג צבוע או מגלוון, כלומר כזה שלא ידהה בקלות, לא יתכסה בחלודה ויישאר חזק ועמיד לאורך זמן.

בחלונות גדולים יש לדאוג לבטיחות על ידי בחירה בסורג שיהיה בדרך כלל מקובע לקיר באופן מחוזק במיוחד. במקרה זה, מכיוון שהסורגים יהיו כבדים מהרגיל, החשש הוא שאם הסורג לא יתקבע למקומו באמצעות ברגים מחוזקים וגדולי מידות הוא עצמו יהפוך לסכנה. איש אינו רוצה להימצא במצב שבו סורג גדול וכבד משתחרר ממקומו ונופל. מצב כזה עשוי להעמיד בסכנה ילד או מבוגר שעשויים ליפול וכן גם עוברים ושבים, שסורג גדול עלול לפגוע בהם ולסכן אותם.

מגוון פתרונות לבחירה

כאשר רוצים לבחור סורג לחלון גדול, פתרון מבוקש מאוד יהיה סורג שניתן לסגור, לפתוח ולנעול. דבר זה נכון שבעתיים כאשר מדובר בפתח יציאה מהבית לגינה או למרפסת. חשוב, במקרה זה לבחור דגם יפה אך גם חזק במיוחד, עם מנגנון נעילה נוח, יעיל ועמיד. במקביל, ישנן אפשרויות נוספות כגון סורג עם בטן או סורגים מעוצבים מקובעים. יש אפילו סוגרים כמעט נסתרים: סורגים שקופים או כאלה שבנויים באופן יחסית מרווח ובעיצוב מיוחד, שאינו יוצר מראה מאובטח מדי או סגור. אז לפני שבוחרים ומתקינים, כדאי לבדוק כמה וכמה סוגים, להשוות מפרטים, עיצובים ועלויות.