משטחי זכוכית למטבח - טרנד חדש בעולם המטבחים

עם השנים וככל שאנו מתקדמים בזמן, חלל המטבח עובר שינוי של 360 מעלות. אם בעבר המטבח היה סוג של חדרון קטן אותו היינו מנתקים מכל שאר הבית, היום המטבח הוא ללא ספק המרכז של הבית. גם אם נסתכל לרגע על המטבח מההיבט העיצובי שלו וגם אם נתמקד במטבח מבחינה חברתית נגלה כי המטבח של שנות ה-2000 לא דומה כמעט בשום דבר למטבח של שנות ה-90 וה-80. פעם היינו מבשלים, אופים, מטגנים, מאדים ובזה היה נגמר הסיפור. היום אנחנו יושבים לצד המשפחה בפינת האוכל שממוקמת במטבח, מכינים עם הילדים שיעורי בית על האי במרכזו של המטבח, שותים כוס של אספרסו מפנק לצד העיסוקים בלפ טופ או בטבלט ועוד. אם נעסוק לרגע בהיבט העיצובי נגלה כי משטחי זכוכית למטבח הפכו לטרנד חדש בעולם המטבחים ולחלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב של החלל.

 

אז מהם משטחי זכוכית למטבח ומדוע הפכו לטרנד שכובש את כולנו?

אז כן, אפשר לשים חותם ולומר כי חומר הגלם זכוכית משחק תפקיד מרכזי בבניית מטבחים חדשניים, מודולריים ומתקדמים. משטחי הזכוכית באים לידי ביטוי או בתור חיפוי שמחליף את הקרמיקות המיושנות, או בתור משטח זכוכית המשתלב על האי המרכז ועטוף מסביב את הכיריים.ניתן ליצור זכוכית מודפסת בשלל עיצובים, דגמים וצבעים על ידי טכנולוגיית הלייזר. יש גם זכוכיות אטומות שמשמשות אותנו במטבח בכדי להכניס קצת צבע.

 

אז מהם יתרונותיה של הזכוכית?

לא סתם משפחות רבות בישראל מחליפות את אריחי הקרמיקה וגרניט הפורצלן במשטחי זכוכית מעוצבים.

1. הזכוכית קלה מאוד לניקוי - אין יותר צורך להיאבק עם כתמים של אוכל. בניגוב אחד פשוט הכל מתנקה ממש בקלות. אם עד עכשיו מצאתם את עצמכם משפשפים, עושים שימוש בחומצות, לימון ושאר חומרים להסרה של כתמים - לא עוד. למי שמחפש פתרון ניקוי יעיל הזכוכית היא חומר הגלם המושלם לכך.

2. עמידות גבוהה - הזכוכית היא כמובן זכוכית שעוברת תהליכי חיסום ואיטום כך שהיא עמידה לשברים, סדקים וחום. בשונה מאבני שיש וכל מיני סוגים של אריחים שדווקא כן סופחים כתמים, הזכוכית דוחה אותם. בשונה מחיפויים אחרים, את הזכוכית מרכיבים בתור יחידה שלמה אחת וזה יתרון נוסף כמובן.

3. משתלבת מושלם עם המראה המודרני - כשאומרים מודרני הכוונה היא לקווים נקיים, חדים, מינימליזם עיצובי והזכוכית היא בדיוק חומר הגלם המושלם בכדי

להבליט את המודרניות החוצה. היא משתלב מאוד יפה עם מגוון של מכשירים טכנולוגיים מתקדמים, עם מטבח חכם, מטבח מודולרי ושאר טכנולוגיות מתקדמות של השנים האחרונות.

 

הזכוכית למעשה מאפשרת שילוב מושלם בין עיבוד איכותי של חומר גלם לבין רמת גימור מהטובות שניתן להגיע אליהן. הזכוכית מאפשרת לנו למקם את המטבח במרכז הבית והופכת את החלל למקום שכייף מאוד להיות בו. אט אט היא חודרת אל התודעה הישראלית, מקנה השראת בישול קולינרית ומאפשרת לנו באמצעות הדפסים מדליקים לייחד את המטבח שלנו ואף לשנות אותו כל כמה שנים בהתאם למגמות והטרנדים השונים.