מה משמעות תקן מעקה בטיחות

מעקה בטיחות נועד למניעת נפילה מגובה. מכאן יש חשיבות רבה לבנות מעקות בהתאם לתקן. על החשיבות- במאמר שלפניכם.

מהו מעקה בטיחות

מעקה בטיחות הינו מוצר הנועד למניעת נפילה במקומות שונים, בין אם מדובר במרפסת או במדרגות. לא פעם אנחנו שומעים על אנשים שקרתה להם תאונה בעקבות נפילה מהמרפסת או מהמדרגות. בנוסף לעניין הבטיחותי החשוב מאד מעקה בטיחות מעניק נוחות ומאפשר להישען עליו במידת הצורך. היום ישנם לא מעט אנשים אשר בוחרים להתקין מעקה בטיחות ולהרגיש בטוחים בבית. בין אם מדובר במעקה העשוי מברזל או מעקה העשוי מזכוכית, יש להקפיד על תקן מעקה בטיחות.

מהו תקן מעקות בטיחות

לפי תו תקן ישראלי המגדיר את דרישות הבטיחות מטעם יצרני מדרגות, גובה של מעקה בטיחות צריך להיות 105 ס"מ מהמקום בו דורכים.ישנה חשיבות רבה להקפיד על תקן מעקה בטיחות על מנת למנוע מקרי אסון בהם המעקה קורס ואז נגרמת פציעה.

מכאן יש חשיבות רבה לבחור את הקבלן המקצועי ביותר, כזה שיש לו ידע בתחום וביכולתו לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ולשמור על הבטיחות כך שלא יגרם נזק. גרימת נזק משמעותה לא רק נזק לבית אלא גם נזק לאנשים המתגוררים בבית.לכן יש לבחור קבלן אשר מודע לחוקים על מנת שהעבודה תתבצע בצורה הטובה ביותר.

 

חשיבות עמידות במזג האוויר

כפי שכבר הבנתם, יש חשיבות רבה לבניית מעקה בטיחות בבית שלא רק משתלב יפה בבית אלא גם מותקן לפי כללי בטיחות. קבלן אשר בקיא בכל הקשור לנושא של תקן מעקה בטיחות יתקין את המעקה כך שלא יגרם לכם גובה של מעקה בטיחות כל נזק.

 

המעקה צריך לעבור שורה של תהליכים על מנת לעמוד מפגעי מזג האוויר השונים. אחרי הכל, אתם לא רוצים למצוא את עצמכם מגיעים לבית החולים בעונת החורף רק בגלל שמעקה הבטיחות בבית התמוטט. לא משנה איזה מזג האוויר יש בחוץ- רטיבות או חום מעקה בטיחות צריך לעבור טיפול מקיף על מנת לעמוד בתקן ושאתם תוכלו ליהנות מהתוספת החדשה בבית שלכם.