יותר זול לרכוש דק ממחסן עצים

ההחלטה המורכבת ביותר אותה יש לקבל לפני בניית דק, היא באיזה סוג חומר להשתמש. האפשרויות כוללות עץ ארז המטופל בלחץ ודק מורכב. כל סוגי הדק עמידים בפני ריקבון בדרגות שונות וזקוקים לתמיכה נאותה, הלבנה, והתקנה באמצעות כלים ומהדקים קונבנציונליים.

אך אבוי, אין ברירה מושלמת, ויתכן שיהיה צורך להתפשר. לכן יש להבין מהם המאפיינים החשובים ביותר, ואז לבחור אם לרכוש דק זול יותר ממחסן עצים. דק מורכב מאפשר הצגת דק חדש המחוסן בפני פגעי מזג אוויר במשך שנים. פשרות על חומרים אחרים מתבטאים בעלות, תחזוקה ומראה.

יתרונות וחסרונות דק עץ

אם מראה העץ הטבעי נמצא גבוה ברשימת ההעדפות שלך, השתמש בעץ ארז, הזמין בגווני אדום עמוק במקום לבן. הוא עמיד בפני ריקבון ואינו סופג לחות. היות והלחות מייצרת פיתולים ופיצולים, דק ארז נוטה להישאר שטוח וישר.

רוב מתקיני הדקים מבינים שאורך החיים של דק עץ הוא בין 15 לעשרים שנים, אך איכותו עלולה להתדרדר מהר כשמתקינים אותו על קרקע שאינה אופטימאלית, וכשמתקינים אותו באזור מוצל, הוא מתייבש באיטיות.

כדי לשמר את הגוון, עליך לנקותו ולאטום אותו אחת לשנה או שנתיים, וגם אז, מדובר בקרב אבוד מראש. דק ארז בן עשר שנים, עדיין שומר על המראה העשיר של עץ חדש. לכן מומלץ לבחור בעץ רך. כשהשימוש מיועד למדרגות או לאזורים בהם נגררים רהיטים רבים מסביב, הדק עלול לחטוף מכות. בנוסף, יותר זול לרכוש דק ממחסני עץ, שכן אופן הטיפול בו מורכב פחות.

יתרונות וחסרונות דק מורכב

אם כלכלה ואריכות ימים נמצאים גבוה ברשימת ההעדפות שלך, בחר בדק מורכב, שהוא חזק דיו ועמיד בפני פגעים. מותגים רבים מחזיקים מעמד לטווח הארוך ומגובים באחריות. אבל יש להיזהר, שכן לא כל הדקים נבראו שווים.

הטיפול הסטנדרטי בדק עץ מקומי, עולה פחות מטיפול בדק ארז. אבל יותר זול לרכוש דק ממחסני עץ, המשלב חומרים שונים, שאינו מתכווץ ומתעקם כשהוא מתייבש. כן. הטיפול והתחזוקה בדק יכול להימשך לנצח, אבל הנצח יכול להיראות טוב יותר. מומלץ לבחור מותג