מדרגות לגג רעפים

לגגות רעפים יש מראה מיוחד ואופי מיוחד. לגגות מסוג זה יש אסתטיקה מרהיבה, אירופאית, ומתחת לרעפים קיים גם חלל פנימי שניתן לנצל לצרכי אחסון וכן לצרכים אחרים. בדרך כלל, כדי להגיע לגג הרעפים אין כל הצדקה להקים מדרגות רגילות בתהליך יקר שגם איננו חסכוני במקום. הדרך הטובה ביותר, שגם תתקבל במחיר נוח וגם תהיה חסכונית מאוד מבחינת יכולת ניצול החלל הפנימי היא להתקין מדרגות לגג רעפים. יש בנמצא דגמים שונים של מדרגות ייעודיות כאלה, שיכולים להתאים גם לצרכי נגישות לעליות גג ולחללי אחסון גבוהים.

קל לקפל, נוח לעלות

בשל העובדה שהגישה אל גג הרעפים בדרך כלל איננה מתבצעת דרך חלל מרווח ובשל הצורך לחסוך במקום, מקובל להתקין מדרגות לגג רעפים במבנה מיוחד – כזה שניתן לקיפול. הדגמים המודרניים של מדרגות כאלה יכולים בהחלט להיות גם עשויים מעץ, אך בדרך כלל העדיפות היא לפתרונות ממתכת. יש בנמצא דגמים באורכים שונים, כך שניתן להגיע בקלות גם לגגות משופעים וגבוהים מאוד, וזאת – ללא כל קושי.

חשוב לציין שמדרגות לגגות רעפים מתקפלות כלפי מעלה. במילים אחרות, המדרגות נמצאות צמוד לפתח עליון (לרוב כזה שיש לו פתח אלגנטי לסגירה), ופותחים אותן במשיכה כלפי מטה. המשיכה והפתיחה מתבצעות לרוב תוך שימוש במוט ארוך וייעודי. במדרגות הללו קל מאוד לטפס, לעלות ולרדת והן נחשבות לפתרון נוח לשימוש ולא פחות חשוב – גם בטיחותי במיוחד. אף על פי שיש דמיון מסוים בין חלק מדגמי המדרגות לבין סולמות, הרי שכאן מדובר בפתרון מקובע, יציב מאוד, ועל כן מאוד מאוד מומלץ.

כושר נשיאה גבוה

כאשר בוחרים מדרגות לגג רעפים כדאי לשים לב למאפיינים שלהן, כגון:

* מבנה המדרגות – ישנם דגמים הדומים יותר לסולם אנכי ויש כאלה שדומים יותר למדרגות סטנדרטיות, בכל הנוגע לגודל המדרגות ולרוחבן.

* זווית הטיה – יש כאלה שמעדיפים מדרגות הצמודות יותר אל הקיר, בעוד שאחרים מעדיפים דגמים מוטים באלכסון.

* כושר נשיאה – יש מדרגות בעלות כושר נשיאה משופר, שמתאים מאוד גם לאנשים גדולים וכבדים וגם להעלאת חפצים המאוחסנים בגג ולהורדתם.

* יצרן בעל מוניטין – עדיף לבחור דגם שמיוצר על ידי יצרן מקצועי, שמציע דגמים שונים לבחירה.