חיפוי עץ למדרגות – עיצוב חם ומזמין

בעלי דירות רבים רוצים לשדרג את מראה הבית ולהפוך את גרם המדרגות הפשוט שלהם ליצירת פאר שמשדרת בעיקר תחושה של חום ושל ביתיות. אחת הדרכים המרכזיות והיעילות ביותר לעשות זאת היא הדרך של חיפוי עץ למדרגות, שמצליחה בפשטות רבה לשדרג את מראה הבית כולו. לפני שיוצאים לדרך ומזמינים איש מקצוע לביצוע המשימה חשוב לשים לב לכמה פרטים קטנים ולקבל החלטות נכונות שיבטיחו תוצאה איכותית, מרשימה וטובה לאורך זמן. למשל, בחירה בעץ איכות שעבר תהליכים של יישון ושימור היא בחירה מועדפת משום שהיא תבטיח לכם שהעץ יחזיק מעמד ויאריך ימים, שהרי אחד החסרונות שיש למרבית העצים הוא סכנת השחיקה. בנוסף חשוב לבחור גם בעצים מלאים ועמידים, למשל עץ אלון או אגוז הם חלופות מצוינות שישיגו את המטרה, ובעצים אלה יש להשתמש בחוכמה תוך התמקדות בשכבות הפנימיות והאיכותיות יותר.

 

החשיבות של חיפוי עץ למדרגות

שתי סיבות עיקריות מובילות לכך שחיפוי עץ למדרגות הוא חלק חשוב ומרכזי בתהליך התקנתן של המדרגות המותקנות בבית הפרטי או במשרד. הסיבה הראשונה היא בטיחות. חיפוי עץ למדרגות הופך אותן למחוספסות יותר, מה שאומר שהן בטיחותיות יותר למי שמשתמש במדרגות משום שהן מונעות החלקות. היתרון השני והחשוב לא פחות הוא החוזק שלהם, ומדרגות שעוברות חיפוי עץ עמידות יותר בפני נזקי הזמן כך שהן אינן חשופות לבלאי והן גם נראות מאוד יוקרתיות ומרשימות.

 

חיפוי עץ למדרגות – איך זה עובד?

ישנן דרכים שונות לבצע חיפוי למדרגות, למשל על ידי שימוש בפרקט, בגרניט פורצלן, בשטיח מקיר לקיר או על ידי חיפוי עץ למדרגות. בכל דרך שבה תבחרו חשוב להבין שהחיפוי יתבצע רק לאחר השלמת ההתקנה של המדרגות, והוא רלוונטי למדרגות חדשות או לקיימות, וכן למדרגות בחלקו הפנימי של הבית כמו גם למדרגות חוץ. אם המדרגות המקוריות הן מדרגות מתכת, בעל המקצוע יוודא שהבסיס המדרגות הוא יציב וקשיח, וזאת על מנת למנוע מהעץ לזוז. הוא יוודא גם פרט חשוב נוסף ויקפיד על גרם מדרגות שטוח ויבש עוד בטרם יחל בתהליך החיפוי כאשר מדובר בשיש או בטון. הברגה גסה תבטיח התקנה איכותית וכן שימוש בדבק דו קומפוננטי. כדי לוודא שכל השלבים הללו מתבצעים ושההתקנה הינה איכותית וטובה, חשוב שבעל המקצוע שבו אתם בוחרים יהיה אדם אמין ומנוסה מאוד, שניתן יהיה לסמוך על איכות עבודתו, כדי שתקבלו תוצאה מושלמת.

 

מדרגות בטון
מדרגות בטון
חיפוי מדרגות בטון התקנת מדרגות עץ על מדרגות בטון חיפוי קובע את מראה מדרגות בטון, וניתן לבחור את החומרים. מדרגות בטון הן פרקטיות ונוחות. ניתן בקלות למצוא אנשי מקצוע מתקיני מדרגות, להקל או לבצע עבודות בנייה, והם מעבירים חומרים כבדים מבלי לדאוג לגבי כוח המדרגות או נזק אפשרי. יחד עם זאת, יש להציב את הדגש על מראה אלגנטי כגון ציפוי עץ. התאמה פשוטה באופן אידיאלי, סוג החומר לחיפוי מדרגות בטון בקומות המחוברות נבחר בשלב התכנון. זה מאפשר ביטון בבטון המדרגות, כך שהן מצופות באותו גובה. העדר חיפוי גורם למדרגות להיראות בגבהים שונים. זה תלוי בעובי הריצוף וחיפוי מדרגות בטון. חיפוי אחיד המדרגות חייבות להיות מגובות בתוספת עובי שכבות הרצפה בקומה התחתונה, והמדרגה האחרונה צריכה להיות בעובי שכבות נמוך יותר מהריצוף בקומה הראשונה. ההבדלים יכולים להיות גדולים כדי שהמדרגות תהיינה נוחות. הימנעות מטעויות גובה למשל, אם במקום שטיח על המדרגות מחליטים לבצע חיפוי מדרגות בטון, יש לכסות אותן בשכבה בת ארבעה סנטימטרים של עץ, על מנת לשנות את גובה המדרגה הראשונה והאחרונה. אם מותירים החלטה זו למועד מאוחר יותר, ניתן לבצע חיפוי בטון בלבד ללא גימור עץ. מדרגות עץ חיפוי מדרגות בטון לסוגי מדרגות המיוצרות מחומרים קשים כגון אלון או אשור, יש לבדוק את דרגות העץ האקזוטי, והמוטות המשמשים להתקנת המדרגות במחירים זולים. לעיתים, במיוחד אם המעקות עשויות רצועות עץ אקזוטי, החיפוי מבוצע מעץ פורניר. ממדי מדרגות עץ רכיבי עץ שנועדו לשימוש בטמפרטורות גבוהות מיוצרים מעץ מלא. נכון להיום, חיפוי מדרגות בטון מבוצע בתדירות גבוה יותר תוך שימוש בעץ למינציה, המיוצר משברים מוצקים ולא צבועים או מאוחדים, היות והם עמידים יותר. ציפוי המדרגות יכול להתבצע בשכבה דקה, ולעיצוב פנים מודרני מתאים לבצע חיפוי בעובי אחיד, כלומר, עבה. התקנת מדרגות עץ היות ועץ סופג לחות, חיפוי מדרגות בטון, עליהן מותקן העץ, חייב להתבצע מחומרים איכותיים. באופן אידיאלי, יש למרוח דבק מספר ימים לפני הרכבת החיפוי. הנחת הקרשים מעץ והטבעתם בבטון מתאפשרת כשקובעים אותם ישירות על הבטון. קיבוע הבטון על מדרגות העץ יוצרים חורים מלמעלה ברכיבים תואמים מאותו סוג העץ ומקבעים את חיפוי העץ להגדרת המעקה. אתה יכול גם להשתמש בתקעים מיוחדים למדרגות בטון, שאינם דורשים איטום. לאחר שחיברת את הברגים על הבטון המוחל, הסימנים צריכים להיות חדים וחלקים על החלק התחתון של המדרגות, ולאחר מכן קדח לתוך החלק התחתון של הפתחים בהתאמה. חיפוי מדרגות בטון מסתיים עם הרכבת שכבת דבק על הבטון היבש ותקיעת השרשראות של המעקה על הפינים.
מדרגות צפות
מדרגות צפות
מדרגות צפות מעץ
מדרגות לגלריה
מדרגות לגלריה
מדרגות ברזל
מדרגות מרחפות
מדרגות מרחפות