מאחז יד למדרגות : סוגי מאחזי יד

כל גרם מדרגות עלול להפוך בקלות למפגע בטיחותי. זה עשוי לקרות בקלות, כאשר אדם העולה או יורד אינו יכול למצוא לעצמו מאחז יד מתאים. מאחז יד למדרגות נחוץ לא רק לאנשים חולים וחלשים או למבוגרים ולקשישים. כל אדם, בכל גיל, עשוי להזדקק למאחז איכותי, נוח וכמובן – בטיחותי כאשר הוא עייף, כאשר הוא ממהר, כאשר הוא מאבד לפתע את שיווי המשקל. אך אותו מאחז אותו חשוב להתקין אינו חייב להיות אך ורק אביזר בטיחות המקובע היטב למקומו, לקיר או לגוף המעקה עצמו. המאחז יכול בהחלט להיות גם אביזר אסתטי, מעוצב היטב ואפילו נעים מאוד לעין.

תמונה של מאחז יד המותקן על מעקה זכוכית

מאחז יד

מאחז – עם מעקה או בלעדיו

מאחז לגרם מדרגות יכול להתאים גם כאשר קיים מעקה, אך לעיתים גם כתחליף למעקה. למשל, במדרגות לולייניות ניתן להצמיד מאחז אל הקיר. לעיתים, הדבר נכון גם במדרגות שאינן מעוקלות. מעקה למדרגות יכול להיות מותקן מלכתחילה עם מאחזי ידיים נוחים. עם זאת, יש גם מאחזים אותם ניתן להתקין על גבי מעקה שהוקם, אך כפי שמתברר, אין הוא די נוח עבור אלה המשתמשים במדרגות. לעיתים נחוץ מאחז מיוחד, שיתאים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, לנכים, לאנשים נמוכי קומה ולילדים.

פרספקטיבה של עיצוב ושל בטיחות

ניתן לייצר מאחזים למדרגות מחומרי גלם שונים וכן בעיצובים שונים. עבור בית שמעוצב בסגנון כפרי עם עיצובי עץ, ניתן בהחלט להתאים מאחז עשוי עץ. מי שמעדיף – יוכל למצוא גם מאחזים שעשויים מתכת – פלדה, אלומיניום ויש גם שילובים בין מספר חומרים.

עיצובו של המאחז יכול להיות פשוט ובלתי מתחכם, אך הוא יכול להיות גם מיוחד מאוד למראה ואפילו אומנותי. אך יש לזכור דבר אחד – המאחז הוא בראש ובראשונה אביזר בטיחותי. אסור בשום פנים ואופן שעיצוב יפה או מתוחכם יבואו על חשבון נוחות האחיזה. את המאחז חשוב להתקין ולקבע היטב באמצעות ברגים או דיבלים, יש מאחזים אותם ניתן להתקין בקלות ללא עזרה, אך יש כאלה שנעזרים לשם כך באנשי המקצוע – מתקינים מקצועיים. לעיתים, עולה הצורך לשלב את התקנת המאחזים ביחד עם חיזוקים שונים כגון תמיכה מלמטה או חיבור זוויתי.

מה בתמונה ? מאחז יד מנירוסטה

מאחז יד

גלריית תמונות של מאחזי יד

מאחז יד למדרגות
מאחז יד למדרגות
מאחז יד
מאחז יד
מאחז יד
מאחז יד
מאחז יד שקוע בקיר
מאחז יד שקוע בקיר
מאחז יד למדרגות ציבוריות
מאחז יד למדרגות ציבוריות
מאחז יד מנירוסטה
מאחד יד יוקרתי
מאחד יד יוקרתי
מאחז יד מעץ
מאחז יד מעץ