טעויות נפוצות בשיפוץ מטבח

מסתבר שעיצוב מטבח הוא משימה מאתגרת הרבה יותר מכפי שחושבים, ומסתבר גם שלרבים מאתנו יש נטייה לעשות זאת בצורה שגויה.

בין אם מדובר במיקום שגוי של המקרר או של האי במטבח, טעויות אלו יכולות להשפיע על אופן התנהלותנו במטבח ולהפוך אותו לפחות פונקציונאלי. מהן הטעויות הנפוצות  שיפוץ המטבח?

לקבלת רעיונות לשיפוץ מטבח ותכנון נכון של תהליך השיפוץ, היכנסו לכתבה באתר של חברת אבן קיסר.

מספר רב מדי של ארונות

נכון, לכולנו יש לא מעט כלים וגם ציוד רב אותו צריך לאחסן במטבח, ואין כמו פתרונות אחסון רבים שאפשר להשתמש בהם עבור פריטים אלה. עם זאת, מספר רב של ארונות במטבח יכול ליצור מראה עמוס מדי ותחושת כבדות במרחב כולו. אין זה אומר שיש להמעיט באופן משמעותי במספר הארונות, אך כדאי בהחלט לבחון אפשרות של פתרונות אחסון מודולאריים, שימוש במגירות לצרכי אחסון ולא רק בארונות וכיוצא באלה.

ארונות עליונים

הדבר נפוץ במטבחים רבים – שילוב של ארונות עליונים יחד עם ארונות תחתונים. באופן כללי, הרעיון הוא סביר ויכול לשמש לא מעט את המשתמשים במטבח, אך יחד עם זאת, מיקום הארונות העליונים עלול להיות שגוי. למשל, רבים נוטים למקם ארון מסוים מעל הכיריים שבמטבח. הדבר יכול לגרום לנזק רב לארון ולהפוך את השימוש בכיריים לפחות בטיחותי. לכן, אם החלטתם היכן למקם את הכיריים במטבח שלכם, אל תמקמו מעליהם ארון, אלא ודאו שיש מעליהם חלון שיאפשר לכם לאוורר היטב את המקום ושיאפשר לריחות הבישול לצאת החוצה.

סגנון ייחודי על חשבון הפונקציונאליות

לכולנו חשוב שהמטבח שלנו בבית יהיה מסוגנן וייחודי. אולם, פעמים רבות הדבר עשוי לבוא על חשבון הנוחות, ולהשפיע לרעה על מידת הפונקציונאליות של המטבח. אנשים רבים משקיעים לא מעט בבחירת אלמנטים עיצוביים למטבח, ופחות בוחנים מהם הצרכים שלהם בכל הקשור לשימוש במטבח. למשל, אם הם נוהגים לאכול בו יחד עם בני המשפחה, אם הם נוהגים לבשל לעתים תכופות וגם לאפות בו, אם אלה רק המבוגרים שמשתמשים במטבח או שמא גם הילדים וכן הלאה. יש לקחת בחשבון פרמטרים מעין אלה ולתכנן כראוי את המטבח, כדי שיוכל לספק מענה מתאים לכל דיירי הבית ולאופן התנהלותם במרחב.

תכנון לקוי של התאורה

רבים משאירים את תכנון התאורה למטבח לשלב האחרון בשיפוץ ולעיתים כלל אינם משקיעים בכך. אפשר למצוא לא מעט מטבחים בהם התאורה איננה מספיק חזקה בשעות החשיכה או שאינה נעימה. כדאי להתייחס אל הפתחים שבמטבח, לבדוק מהי עוצמת תאורת היום ומה קורה בערב, כשחשוך. מומלץ לחפש גופי תאורה שאינם בולטים מדי לעין, אך יחד עם זאת מספקים גם את עוצמת האור הנדרשת.

בחירת סגנון עיצובי מיושן

לרבים יש נטייה לבחור סגנון עיצובי פחות עכשווי ולהיצמד למה שהם מכירים. תחום עיצוב המטבחים התפתח מאד בשנים האחרונות והוא מציע כיום שפע של פתרונות מתקדמים ומתוחכמים מאד אותם אפשר לשלב בכל מטבח. אפשר לשמור על סגנון עיצובי קלאסי ולשלב בו אלמנטים מודרניים, שיוסיפו לו עניין וגם יספקו מענה מתאים למשתמשים במטבח.