המדריך האולטימטיבי לטיפול ותחזוקה בפרקט למינציה

למרות הביקורות, פרקט למינציה הופך במהירות להיות אחת מאפשרויות הריצוף הפופולאריות ביותר בשוק הצרכני. הם בדרך כלל פחות יקרים מאשר פרקט עץ, אך פופולאריות הציפויים אינה כרוכה בכל עלות. פרקט זה יכול לשכפל את סוגי העץ שבדרך כלל שבירים מידי לשימוש יומיומי.

לפרקט עץ יש מראה יפה, ולכן הוא פופולארי. אך פרקט למינציה מחזיק מעמד לטווח ארוך יותר. העיצוב שלו יפה יותר ואינו נוצר כתוצאה משכבה פיסית של עץ. ניתן לבחור את מראה הפרקט מבלי לדאוג למחיר ולעמידות. מאמר זה סוקר את סוגי פרקט הלמינציה ומסביר מדוע העיצוב שלו כה מציאותי. המאמר מספק גם מספר טיפים לטיפול ותחזוקה בפרקט למינציה.

הבנת פרקט למינציה

פרקט זה פותח בשוודיה בשנת 1980, ועבר כברת דרך ארוכה מאז. הוא מציע מראה מחוספס, ולכן הגימור שלו נראה מציאותי מקרוב כמו גם מרחוק. פרקט למינציה משכפל סוגי עץ רבים, כולל גווני אלון דובדבן, מהגוני, אגוז, ערמונים, ואורן. אנשים המעוניינים במראה של משטח מורכב, יכולים להשיג פרקט למינציה גם בציפוי של חיקוי אבן.

כל התכונות האלו מהוות בחירה אטרקטיבית לאנשים המעוניינים בהשגת מראה אקזוטי ואותנטי לבית. קיימים מספר מרכיבים בסיסיים או שכבות של הפרקט, שכל אחד מהם ממלא תפקיד פרטני במראה ובטיפול ותחזוקת פרקט למינציה. מרכבים אלו כוללים:

גיבוי פלסטיק, נייר או שכבת מלמין. ידוע אף בשם שכבת איזון, המייצבת את הפרקט ומתנגדת ללחות.

צפיפות סיבית בינונית או צפיפות סיבית גבוהה. מרכיבה את שכבת המצע העמידה למים, או שכבת הליבה. לוחות פרקט מורכבים מסיבי עץ דחוסים יחד עם דבק ושרף.

גימור דקורטיבי או הענקת מראה מציאותי. שכבה זו מבוצעת באמצעות מספר גיליונות דחוקים עם שרף מלמין. גוונים מציאותיים וגווני פנינה מעניקים ברק ועומק הנראה מציאותי. שכבת הדפוס מתחילה עם גימור עץ, המקוטע למקטעים בגודל הלמינציה הרצויה. היות וגימור זה משמש ללוחות רבים, ניתן להשיג דפוסים חוזרים.

שכבה עליונה. זוהי שכבת המגן, הנבנית בדרך כלל משכבה ברורה של תחמוצת אלומיניום. הציפוי עשוי להיות מבריק, תלוי בטעם הצרכן. שכבה זו מיועדת לטיפול ותחזוקה בפרקט למינציה למניעת רטיבות.