דק סינטטי במבצע

היבטים אותם יש לקחת בחשבוןהאם אתה שוקל התקנת דק סינטטי במבצע? מאמר זה מכסה מספר היבטים אותם מומלץ להביא בחשבון לפני שתתחייב לשימוש בחומר חדש יחסית זה.
הבנת החומרים מהם מורכב הדק
חפיסות דק סינטטי מורכבות מחומרים שהפכו לפופולאריים כחלופה להתקנת דק ללא תחזוקה, בהשוואה לדק עץ. דק סינטטי במבצע טומן בחובו מספר יתרונות, כגון עמידות הדק מפני שברים וסדקים בשוליים. 
הקפדה על התקנה איכותית
רוב הדקים הסינטטיים זקוקים להתקנה ברווחים שווים, ויש להקפיד על מניעת הידרדרות הקורות בדק סינטטי במבצע. זהו דק איכותי המיוצר מחומרים יבשים שאינם סופגים לחות מהאוויר סביב. דק סינטטי עמיד בפני חדירת מים ולחות המצטברים תחת הדק ועל גבי הקורות. 
יתרונות נוספים של דק סינטטי
יתרונות נוספים של דק סינטטי במבצע כוללים:

עלות

דק סינטטי במבצע נחשב להרבה יותר יקר, והעלות מבוססת על החומרים. עלות ההתקנה נוטה להיות מעט גבוהה יותר בשל הצעדים הנוספים הנדרשים במהלך ההתקנה. דק סינטטי קרוב יותר באיכותו לדק עץ מסורתי, ואם הוא אינו נתמך כראוי, הוא נוטה ליפול ולהתעוות. 
כל הקורות חייבים לעבור קידוח במהלך ההתקנה ולהיות מחוזקים עם ברגים. היבטים אלו מוסיפים לעלות החומרים ושעות עבודה נוספות.

מניעת שריטות

דק סינטטי במבצע עשוי להיות מורכב משילוב של עץ ופלסטיק. שילוב זה נועד להפחית את הסיכוי לריקבון, והארכת חיי הדק. החומרים המשמשים לייצור דק סינטטי אינם ניתנים להשמדה, ופני השטח של הקורות עמידים בפני שריטות. ניתן להשתמש באקדח חום על מנת לשמור על החומר וליצור דק אחיד.

מניעת כתמים

אחת התלונות הנפוצות ביותר הנוגעות לדק עץ הן עובש. דק סינטטי במבצע, המותקן באזור מוצל או באזורים שאינם נוטים להירטב לעיתים קרובות, הוכח כמונע צמיחת עובש המכתים את הדק. יתרון זה מוגבל לדק סינטטי בלבד. 
הקפדה על תחזוקה
דק עץ עלול להצמיח עובש וטחב. ניקיון והתחדשות דק סינטטי כרוך בשימוש בכימיקלים מיוחדים לניקוי שאינם הורגים את התבנית ואינם מסירים את חומר הגימור. כך ניתן לשמור על הדק ולמנוע צמיחת עובש.
מניעת דהיית גוונים
מאחר שחלק ניכר מהדקים הסינטטיים מאפשרים ייצור משוכלל עם גוונים שונים, חלק מהדקים מחזיקים מעמד לטווח הארוך כשהגוונים מיוצרים מחומרים שאינם דוהים כתוצאה ממגע עם אור שמש. 
דק סינטטי במבצע אינו מאופיין בגוונים הדועכים במהירות, וניתן לחדש את הגוונים. חלק מהמוצרים נועדו לשחזר דק סינטטי במבצע כך שהוא נראה כמו חדש. 
מניעת משטחים חמים
זהו היתרון המשמעותי של דק סינטטי במבצע, שאינו מתחמם מאוד באור שמש ישיר. ניתן ללכת על המשטח החשוף לשמש ישירה כל היום ברגליים יחפות. זה תלוי באופן חלקי בשימוש בחומר הגוונים.
דק סינטטי בעל גוונים בהירים יותר, מונע רפלקס חום, וגוונים כהים סופגים את החום ונוטים להיות מאופיינים בטמפרטורות גבוהות המתחממות יותר.