דק אורן

כולנו רוצים חצר יפה ונעימה לשבת בה ונחשו מה:  היום זה אפשרי ובקלות! תמו הימים בהם בניית דק היא נחלת העשירים בלבד. היום בתקציב סביר לגמרי, תוכלו להתקין דק מעץ אורן מקסים, לארח בכיף וליהנות מהטבע שנכנס אליכם הביתה. דק אורן במחיר אטרקטיבי, במראה משגע וללא צרכים מיוחדים של תחזוקה – מה עוד אפשר לבקש? הסתקרנתם? רוצים לראות דוגמאות? לקבל עוד פרטים? השאירו את פרטיכם באתר ונציג שלנו יחזור אליכם עם כל המידע.

 

עץ האורן – דק לתפארת

בעת בחירת דק מעץ, כדאי לבחון את כל האפשרויות הרלוונטיות הן מבחינת מראה של העץ, הן מבחינת עמידותו מפני שמש ומים והן מבחינת מחיר וצרכי תחזוקה. דק אורן הוא בחירה טובה בכל ארבעת הפרמטרים האלו:

·         מראה: דק אורן מציע מראה טבעי ומגוון ומתאים מאוד עבור מי שמתחבר למראה הכפרי, בו כל קורה מביאה עמה עולם משלה.

·         עמידות: עץ אורן הוא עמיד מאוד בפני פגעי מזג אוויר ויכול לשאת את משקל רהיטי החצר ללא שייגרם לו נזק. משהו נפל? ילדים מתרוצצים? אל דאגה, הדק יישמר.

·         מחיר: בניית דק מאורן היא זולה יחסית ועל כן מאפשרת גם למי שלא מעוניין להשקיע הרבה כסף ליהנות מחצר או מרפסת יפה.

·         תחזוקה: צביעה פשוטה של שטח הדק תשמר את המשטח לאורך שנים ותרענן את מראה הדק.

 

תחזוקה – מה חשוב לדעת?

דק אורן זקוק לצביעה בשמן מדי חצי שנה בממוצע, על מנת לשמור על יופיו וחוזקו ומלבד זאת, אינו דורש שום הליך תחזוקה מיוחד. טיפ חשוב: על מנת לקבל את התוצאה האופטימלית, מומלץ לפני הצביעה, לנקות את משטח הדק עם חומר ניקוי מתאים. כך תסירו אבק וכתמים מן הדק והצביעה תרענן את מראה הדק ותיתן לוק מושלם.

 

שימו לב כי קיימים מספר חומרי ניקוי לדק, כמו גם מספר סוגי צבעים, למשל צבע לעץ קשה או לעץ רך. אורן שייך לקבוצת העצים הרכים ולכן רכשו צבע לעץ רך. כמו כן, תמיד אפשר להתייעץ עם איש מקצוע באיזה חומרים לבחור, על מנת להגן על העץ, לשמור על המרקם שלו ועל עמידותו בצורה הטובה ביותר.

 

 

 

היכן קונים דק מעץ?

כאמור, אחד מיתרונותיו של עץ האורן הוא בעלותו הנמוכה יחסית אבל כמובן שיכולים להיות פערים במחיר ועל כן חשוב לעשות סקר שוק לפני שרוכשים. להלן כמה טיפים חשובים בעניין זה:

·         מחיר כולל מע"מ – תמיד הקפידו לבדוק האם העלות כוללת מע"מ או לא.

·         התקנה – יש להבדיל בין מחיר העץ עצמו לבין עלות ההתקנה. הצעת המחיר של חברה מקצועית צריכה לפרט את שני הרכיבים הללו בנפרד.

·         צביעת הדק – לרוב, צביעה או שימון של הדק כרוכה בתוספת תשלום ויש לשים לכך לב.