דקים : דק עץ דקים ופרגולות | דקים לגינה | דקים למרפסת

בשנים האחרונות, התקנת דק מעץ הפכה לאופציה המועדפת על בתים רבים בישראל. זו מחליפה את הדשא הירוק, אשר נותן אמנם הרבה יופי, אך גם דורש השקיה מרובה ותחזוקה שוטפת. התקנת דק, לעומת זאת, מחזירה אותנו לטבע, משרה תחושה של רוגע וכל זה ללא טרדת התחזוקה ועלויות המים. רוצים לשמוע על מגוון הדקים שיש? מבחר של צבעים ומבצעים מחכים לכם באתר שלנו.

התקנת דק על ידי מתקין דק מקצועי - חשוב מאוד!!!


דק עץ- מבחר של סוגים

עולם העיצוב רואה את הדק כחלק מרכזי מעיצוב הבית ולכן, ישנו מגוון רחב של סוגי דק מעץ, השונים במראה שלהם, בתכונותיהם וכמובן גם במחיר. השוואה בין הסוגים השונים, תאפשר לכם לבחור את הדק המתאים לכם מכל הבחינות וליהנות מהמראה המרהיב של הדק בביתכם הפרטי. העצים הנפוצים ביותר המשמשים לבניית דק הם עץ האיפאה ועץ האורן, האחד מיובא מחו"ל והשני גדל כאן בארץ.

חידוש דקיםהתקנת דק - אפשר גם לבד
התקנת דק - אפשר גם לבד
בעת התקנה עצמאית של דקים הדבר החשוב ביותר שיש להביא בחשבון הוא אזור הבנייה והמבנה של הדק. אין לזלזל בשני רכיבים אלו שכן ייתכן וזה יוביל לאסון. אין בנוסף לזלזל בהשקעה הפיזית הנדרשת על מנת שפרויקט ההתקנה יעשה בצורה הטובה ביותר. חומרי הגלם שבהם נעשה שימוש כמסגרת לדק עשויים להיות מסורבלים וכבדיפ. אם מדובר בדק של שני מטרים באוויר ניתן להוסיף קושי נוסף אל הבנייה במסגרת עבודת התקנת הדק הכללית. קיימים תקני עמידות שחייבים לעמוד בהם, ומומלץ להפקיד את המשימה בידיים מקצועיות ומוסמכות.
עשה ואל תעשה
עשה ואל תעשה
בעלי מקצוע רבים מכירים כיום מקרוב את הכללים הזרים לנו ואת כל רזי המקצוע בתחום התקנת דקים. לא מעט דקים נבנים באופן חובבני ולפיכך הם מסכנים בצורה ממשית את חיי האדם. החשש העיקרי נובע מעצות בלתי מהימנות שגורמים בלתי מוסמכים מעניקים בתחום ההתקנה ששל הדקים או במתן אינפורמציה טכנית וחובבנית בתחום זה. כך למשל חלק מהאנשים ממליצים לעשות שימוש בבריח צידי שניתן לחברו אל דופן הבית. זו אחת מהסיבות שבגינן דקים רבים מתמוטטים ברעידות אדמה וגם הסיבה העיקרית להיחלשות יסודות הבית בעקבות המומנט השלישי שיוצר בריח מהסוג האמור. תשתית חזקה ומתאימה ישנה חשיבות גבוהה לתשתית הדק והיא תוצאה של מגוון פקטורים שחשוב לשקול אותם בכובד ראש כאשר מחליטים להתקין דק לבד. ריבוי המשתתפים באירועים שונים על המשטח של הדק יכול להוביל לזעזועים שברצוננו למנוע מבעוד מועד, וזאת אם נשכיל לתכנן כראוי תשתית חזקה ומתאימה עבור המבנה של הדק ובהתייחס למטרות שלו. קו הכפור עשוי לגרום לעומס כבד על קורותיו של הדק ולכם יש לחשב היטב את המומנט הקיצוני בעל ההשפעה המכרעת ביותר על יציבות הדק. יציבות ועמידות התמודדות עם אקלים קיצוני, מחייבת אותנו לבחון בנוסף את הקרקע שעל גביה עתיד להיות מונחת התשתית לרבות המרכיבים של תשתית הדק. אם וישנו צורך ניתן לחזק את הקרקע באמצעות יציקת בטון ועל ידי כך להבטיח את יציבות של היציקה בהתאם לתקני מהנדסי הבניין והאישורים.
דק סינטטי
דק סינטטי
שימוש של תאורת לד שקועה ברצפת דק
שימוש של תאורת לד שקועה ברצפת דק
דק במרפסת שמש או ריצוץ קרמיקה?
דק במרפסת שמש או ריצוץ קרמיקה?
כאשר אתם מגיעים לעיצוב חצר הבית שלכם ישנן מספר רב של אופציות הפרוסות בפניכם, האם לעשות את כל החצר מדשאה אחת גדולה ורק לסלול שביל כניסה אחורי לבית או האם ליצור חלק כלשהו בחצר שישמש אותנו בתור פינת ישיבה, או פינת אכילה ואפילו פינת אירוח. לכולנו ברור שלא ניתן לעשות אף אחד מהדברים הנ"ל על הדשא היות ואם נשים שולחן או כיסא על הדשא, הוא יתנדנד היות והמשטח אינו שווה. לכן נוצר כמובן הפתרון של בניית דק או ריצוף קרמיקה של חלק מסויים בחצר. במאמר הבא נאמר לכם מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהשיטות הללו.
דק במרספת.
דק במרספת.
דק במרספת הינו אולי הפתרון אשר הכי יתאים לבית מבחינה עיצובית. העץ, מטבעו משתלב כמעט עם כל סגנון עיצוב ולכן הוא נחשב שגדר פתרון אידיאלי לחצר. הדק הוא נוח ונעים להליכה וגם במקרים בהם ירד גשם נוכל ללכת עליו יחפים מבלי להחליק. מצד שני העלויות של דק במרפסת הן יחסית גבוהות, היות ומעבר לעלויות ההתקנה של הדק יש לקחת בחשבון גם את העלויות של האחזקה השנתית שנאלץ לשלם כל שנה על מנת לטפל בעץ ולשמור עליו שישמש אותנו עוד שנים רבות. עץ אשר חשוף למים ושמש על בסיס יומי, חייב תחזוקה לפחות אחת לשנה או אחת לשלוש עד ארבע שנים, בהתאם לסוג העץ על מנת שלא נמצא את עצמנו עם דק שיש להחליפו לאחר מספר שנים. ריצוף קרמיקה במרפסת או בגינה. ריצוף הקרמיקה גם הוא פתרון מאוד פופולרי לגינות ולמרפסת קודם כל תודות למחיר שלו, שנחשב זול יותר בטווח הארוך מזה של העץ, במיוחד אם ניקח בחשבון שאין תחזוקה שוטפת לקרמיקה אחת לשנה. מעבר לכך ניתן לבחור את סוג הקרמיקה מתוך מגוון רב מאוד של גוונים וצבעים ולכן יש לנו משחק עם העיצוב של החצר בהיבט הריצוף. החסרון הוא שבמידה וירד גשם עלינו ללכת בזהירות רבה על המשטח שכן אנו עלולים להחליק. דבר נוסף שאנו עלולים לראות עם השנים הוא שבירתם של חלק מהמרצפות, דבר שנדיר מאוד לראות בעץ שמתוחזק באופן קבוע.
דק איפאה - הדרך שלנו להעלות את ערך הנכס שלנו
דק איפאה - הדרך שלנו להעלות את ערך הנכס שלנו
דק איפאה יכול להעלות את הערך הכספי של הנכס שלנו, על ידי כך שהוא מגדיל את שטח הנכס, הוא הופך את הנס ליוקרתי ואקסקלוסיבי יותר והוא גם הופך אותו לנוח יותר. כדאי לנו להוסיף דקים לבית שלנו כי הוא יכול לאפשר לנו למכור אותו ברווח גדול יותר בהשקעה נמוכה יחסית. כל בית שיש בו דק הוא בית שאנשים רבים יהיו מעוניינים לרכוש אותו.
דק איפאה
דק איפאה
ניתן לומר שדקים מסוג איפאה הם איכותיים מאוד ומאוד אסתטיים. ככלל הוספה של דק לבית שלנו תשדרג ותשפר את איכות החיים שלנו ואת רמת החיים שלנו מכל הבחינות האפשרויות. כדאי לנו להוסיף דק לבית שלנו גם משיקולים כלכליים וגם משיקולים של נוחות ואיכות חיים. היום יותר מתמיד הוספה של דק היא קלה להשגה וכדאית לכל אחד ואחת מאתנו.
דק לבריכה
דק לבריכה
דק לצד בריכת שחייה
איך מתקינים דק
איך מתקינים דק
דק עץ הוא איכותי ומרשים מאד אולם ייתכן כי הוא יהפוך גם למקור של עץ מוזנח ורקוב. יש לבחור אך ורק את סוג העץ הנכון עבור הדק ולהבטיח שבניית הדק תיעשה באופן מקצועי, אלמלא כך אנו עתידים להיוותר עם עץ דהוי וסדוק. במאמר הנוכחי ננסה להציג את הדברים שיש להביא בחשבון בעת בחירת עץ לדק, אילו עצים נפוצים בתחום וכיצד יש לתחזק ולבסוף לבנות דק שיוכל להאריך ימים. דק מכל סוג של עץ, יוכל להיראות נפלא בשנים הראשונות לחייו, אולם כדי שהמראה שלו יהיה נהדר גם לאחר עשר שנים, יש כמה החלטות שחשוב לקבל החל משלבי התכנון הראשונים. החלטות אלו עשויות להשפיע לטווח הארוך על הדק.
חידוש ותחזוקת דקים
חידוש ותחזוקת דקים
חידוש ותחזוקת דקים הפכו טרנד פופולרי כיום, משום שתחום זה הפך נפוץ. התחום הפך מוצלח יחד עם גדילת מספרם של מתקינים הרבים וייצור איכותי שהפך משגשג בארץ ובעולם. מהפך זה בתחום הייצור של עזר באופן מידי להצלחה ולשגשוג ולפריחה בתחום הדקים ובחידושם ועם זאת גרם להוזלת מחירים מידית המהווה בונוס חשוב ללקוחות המעוניינים בחידוש ותחזוקת הדק.
מגוון עיצובים, צבעים וגדלים בתחום החידוש ותחזוקת הדק
מגוון עיצובים, צבעים וגדלים בתחום החידוש ותחזוקת הדק
תחום הדקים מאפשר הנאה מרבית מרצוף ייחודי ומרהיב בעיצובים מגוונים, צבעים ומידות. בתחום זה קיימים מגוון רחב של חידושים המאפשרים את ייצור הדק האיכותי והיעיל ביותר אשר שומר על איכותו ועמידותו הרבה למשך שנים רבות. חומרי גלם חזקים ואמינים משמשים את החברות השונות לייצור איכותי של דקים עמידים, על כן כל שנותר לכם לעשות הוא פשוט לבחור צבעים, גדלים ועיצוב מתאים וליהנות מחידוש ותחזוקתם הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות עסקיים.
חשיבות רבה למקצועיות וחומרי גלם איכותיים בחידוש ותחזוקתם
חשיבות רבה למקצועיות וחומרי גלם איכותיים בחידוש ותחזוקתם
חשוב להקפיד ולבחור בחברה מסודרת, אמינה ומקצועית להתקנה וייצור דקים וממנה להזמין. חברה מקצועית תספק לכם את שירות ההתקנה הטוב ביותר ויחד עם זאת את האחריות הניתנת על המוצר. בין אם בחרתם בחידוש שלהם בבית פרטי או שמא בתחזוקתם במשרד או בעסק, אל תתפשרו על איכות ועמידות. מוצר זה מהווה את הבסיס שלכם, על כן יש להשקיע ולא לחסוך בהוצאה נבונה, יש להימנע מאיכות ירודה ומהתקנה לקויה (שלעיתים מפתות בשל מחיריהן הזולים)אשר יובילו לתוצאות גרועות של התקנה לא ראויה, קילופים ופגמים בדק. אל תהססו ואל תפספסו ריצוף יוקרתי והפרקטי לבית העסק ולבית פרטי, חידוש ותחזוקת דקים עם המקצוענים בתחום יעזרו לכם לשמור על איכות, יופי והנאה מרבית ממוצר משתלם.
מבחר של דקים
מבחר של דקים
אם אתם מתלבטים בנושא וחסר לכם מידע אתם יכולים להיכנס לאתרנו - "לבונה ולמשפץ" , ולהתעדכן בנושא. באתר יש תמונות רבות וכן הסברים על מוצרים שנמכרים אצלנו והכוללים: דקים, פרגולות , פרקטים ועוד מוצרים לבית ולעסק. תוכלו לראות את שפע הדקים עם מבחר הצבעים שיש ולתכנן את הקמת הדק בגינה. אנו מתקינים דקים לבתים פרטיים ולמוסדות עסקיים, צוותי העבודה שלנו מיומנים בכך ויש להם ניסיון מצטבר בן שנים רבות בתחום. יש לנו לקוחות מרוצים רבים ואנו נשמח לשרת כל לקוח נוסף.
דק - פתרון מעולה !
דק - פתרון מעולה !
דקים נותנים פתרונות איכותיים לגינות שונות. הם מאפשרים הליכה נוחה מעל למשטחי בוץ, ניתן ללכת עליהם יחפים ואין חשש להחלקה. ניתן להניח אותם סביב אמבטיות ג'קוזי וסביב ברכות שחיה שבגינה, והם יתנו מענה יעיל כנגד החלקות. אנו מספקים שירותי מידע והתקנות בתחום לכל לקוח, ומעמידים את לקוחותינו במרכז תשומת הלב. דקים יפים תורמים רבות לשיפור מראה הגינה, ולכן, הם תורמים לאיכות החיים של כל בעל גינה שיש לו דק בגינה או מבנה עם חצר ומרפסת שיש דק במרפסת.
התקנת דק במרפסת
התקנת דק במרפסת